Камион влекач Volvo FH 540 од Франција, 44000 EUR за продажба - ID: 5691468
Најдете VOLVO FHОдете на огласите за VOLVO FH
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": Volvo FH 540

Поставете оглас "Потребна е техника"
Отвори директориум
Огласот Камион влекач Volvo FH 540 повеќе не е достапен, но најдовме слични понуди (20)
Слични понуди:
Volvo FH 540 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (44)

Volvo FH 540

Камион влекач
2019635000 km4x2Евро 6540 КС
Унгарија, XVIII. kerület
Објавено: 13час Број на оглас IMP-4757

44 000EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 704 134 MKD
  • ≈ 51 373 USD
2019635000 km4x2Евро 6540 КС
Унгарија, XVIII. kerület
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 540 6X4 EURO 6 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 6X4 EURO 6 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 6X4 EURO 6 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 6X4 EURO 6 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 6X4 EURO 6 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (17)

Volvo FH 540 6X4 EURO 6

Камион влекач
20181049433 km6x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 18625 kgБруто тежина: 28000 kg
Холандија, Groot-Ammers

43 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 701 061 MKD
  • ≈ 51 314 USD
20181049433 km6x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 18625 kgБруто тежина: 28000 kg
Холандија, Groot-Ammers
Контактирајте го продавачот
Volvo FH750 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH750 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH750 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH750 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH750 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH750

Камион влекач
20161030000 km6x4Евро 6750 КС
Финска, Oravais

43 500EUR

  • ≈ 2 673 405 MKD
  • ≈ 50 789 USD
20161030000 km6x4Евро 6750 КС
Финска, Oravais
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 540 6x2 VEB+ - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 6x2 VEB+ - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 6x2 VEB+ - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 6x2 VEB+ - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 6x2 VEB+ - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (19)

Volvo FH 540 6x2 VEB+

Камион влекач
2018567087 km6x2Евро 6551 КСКорисна носивост: 16782 kgБруто тежина: 26000 kg
Холандија, Andelst
Објавено: 18денБрој на оглас 46533

45 000EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 765 592 MKD
  • ≈ 52 540 USD
2018567087 km6x2Евро 6551 КСКорисна носивост: 16782 kgБруто тежина: 26000 kg
Холандија, Andelst
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 4 540 - 8X4 - 700410 KM - INTARDER - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 4 540 - 8X4 - 700410 KM - INTARDER - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 4 540 - 8X4 - 700410 KM - INTARDER - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 4 540 - 8X4 - 700410 KM - INTARDER - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 4 540 - 8X4 - 700410 KM - INTARDER - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH 4 540 - 8X4 - 700410 KM - INTARDER

Камион влекач
2015700410 km8x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 31120 kgБруто тежина: 44000 kg
Холандија, Groot-Ammers

42 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 639 603 MKD
  • ≈ 50 147 USD
2015700410 km8x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 31120 kgБруто тежина: 44000 kg
Холандија, Groot-Ammers
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 540 8X4 - 666274 KM - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 8X4 - 666274 KM - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 8X4 - 666274 KM - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 8X4 - 666274 KM - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 8X4 - 666274 KM - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH 540 8X4 - 666274 KM

Камион влекач
2016666274 km8x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 30880 kgБруто тежина: 44000 kg
Холандија, Groot-Ammers

47 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 946 891 MKD
  • ≈ 55 984 USD
2016666274 km8x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 30880 kgБруто тежина: 44000 kg
Холандија, Groot-Ammers
Контактирајте го продавачот
VOLVO FH 540 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / NISKA KABINA / ALUFELGI / SPROWADZONY / EURO 6 - Камион влекач: слика 1
VOLVO FH 540 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / NISKA KABINA / ALUFELGI / SPROWADZONY / EURO 6 - Камион влекач: слика 2
VOLVO FH 540 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / NISKA KABINA / ALUFELGI / SPROWADZONY / EURO 6 - Камион влекач: слика 3
VOLVO FH 540 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / NISKA KABINA / ALUFELGI / SPROWADZONY / EURO 6 - Камион влекач: слика 4
VOLVO FH 540 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / NISKA KABINA / ALUFELGI / SPROWADZONY / EURO 6 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (41)

VOLVO FH 540 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / NISKA KABINA / ALUFELGI / SPROWADZONY / EURO 6

Камион влекач
2019635000 km4x2Евро 6540 КС
Полска, Leśna-Stara Wieś
Објавено: 9час

42 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 611 948 MKD
  • ≈ 49 621 USD
2019635000 km4x2Евро 6540 КС
Полска, Leśna-Stara Wieś
Контактирајте го продавачот
Volvo FH500 6x4 nouseva ja katkeva teliveto,Hydr!! - Камион влекач: слика 1
Volvo FH500 6x4 nouseva ja katkeva teliveto,Hydr!! - Камион влекач: слика 2
Volvo FH500 6x4 nouseva ja katkeva teliveto,Hydr!! - Камион влекач: слика 3
Volvo FH500 6x4 nouseva ja katkeva teliveto,Hydr!! - Камион влекач: слика 4
Volvo FH500 6x4 nouseva ja katkeva teliveto,Hydr!! - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (10)

Volvo FH500 6x4 nouseva ja katkeva teliveto,Hydr!!

Камион влекач
2016640000 km6x4Евро 6500 КС
Финска, Forssa

45 000EUR

  • ≈ 2 765 592 MKD
  • ≈ 52 540 USD
2016640000 km6x4Евро 6500 КС
Финска, Forssa
Контактирајте го продавачот
VOLVO FH500 - Камион влекач: слика 1
VOLVO FH500 - Камион влекач: слика 2
VOLVO FH500 - Камион влекач: слика 3
VOLVO FH500 - Камион влекач: слика 4
VOLVO FH500 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (9)

VOLVO FH500

Камион влекач
2020926000 km4x2Евро 6
Италија, Andria
Објавено: 2мес

45 000EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 765 592 MKD
  • ≈ 52 540 USD
2020926000 km4x2Евро 6
Италија, Andria
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (38)

Volvo FH 500

Камион влекач
2016727321 km6x2Евро 6500 КСБруто тежина: 26000 kg
Полска, Jastrzębie-Zdrój

39 900EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 452 158 MKD
  • ≈ 46 586 USD
2016727321 km6x2Евро 6500 КСБруто тежина: 26000 kg
Полска, Jastrzębie-Zdrój
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 500 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

Volvo FH 500

Камион влекач
20206x2
Литванија, Varkaliai
Објавено: 1мес

45 500EUR

  • ≈ 2 796 320 MKD
  • ≈ 53 124 USD
20206x2
Литванија, Varkaliai
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 540 8X4 - 490049 KM - INTARDER TUV 30-06-2026 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 8X4 - 490049 KM - INTARDER TUV 30-06-2026 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 8X4 - 490049 KM - INTARDER TUV 30-06-2026 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 8X4 - 490049 KM - INTARDER TUV 30-06-2026 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 8X4 - 490049 KM - INTARDER TUV 30-06-2026 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH 540 8X4 - 490049 KM - INTARDER TUV 30-06-2026

Камион влекач
2016490049 km8x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 30890 kgБруто тежина: 44000 kg
Холандија, Groot-Ammers

48 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 3 008 349 MKD
  • ≈ 57 152 USD
2016490049 km8x4Евро 6551 КСКорисна носивост: 30890 kgБруто тежина: 44000 kg
Холандија, Groot-Ammers
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / ALUFELGI / EURO 6 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / ALUFELGI / EURO 6 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / ALUFELGI / EURO 6 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / ALUFELGI / EURO 6 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / ALUFELGI / EURO 6 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (42)

Volvo FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / ALUFELGI / EURO 6

Камион влекач
2018650000 km4x2Евро 6500 КС
Унгарија, XVIII. kerület
Објавено: 14денБрој на оглас IMP-4702

44 000EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 704 134 MKD
  • ≈ 51 373 USD
2018650000 km4x2Евро 6500 КС
Унгарија, XVIII. kerület
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH 460

Камион влекач
2021509105 km4x2Евро 6460 КС
Литванија, Kaunas
Објавено: 2мес

46 000EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 827 049 MKD
  • ≈ 53 708 USD
2021509105 km4x2Евро 6460 КС
Литванија, Kaunas
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 540 6x2 GLOBE XL / DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 6x2 GLOBE XL / DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 6x2 GLOBE XL / DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 6x2 GLOBE XL / DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 6x2 GLOBE XL / DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH 540 6x2 GLOBE XL / DOUBLE BOGIE

Камион влекач
2019653553 km6x2Евро 6540 КСКорисна носивост: 18160 kgБруто тежина: 27500 kg
Естонија, Paldiski
Објавено: 1мес Број на оглас M287-7719

48 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 980 693 MKD
  • ≈ 56 627 USD
2019653553 km6x2Евро 6540 КСКорисна носивост: 18160 kgБруто тежина: 27500 kg
Естонија, Paldiski
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 540 6x2 DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 540 6x2 DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 540 6x2 DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 540 6x2 DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 540 6x2 DOUBLE BOGIE - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FH 540 6x2 DOUBLE BOGIE

Камион влекач
2019390322 km6x2Евро 6540 КСКорисна носивост: 17791 kgБруто тежина: 28000 kg
Естонија, Paldiski
Објавено: 1мес Број на оглас M860-6021

49 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 3 042 151 MKD
  • ≈ 57 794 USD
2019390322 km6x2Евро 6540 КСКорисна носивост: 17791 kgБруто тежина: 28000 kg
Естонија, Paldiski
Контактирајте го продавачот
VOLVO FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / EURO 6 - Камион влекач: слика 1
VOLVO FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / EURO 6 - Камион влекач: слика 2
VOLVO FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / EURO 6 - Камион влекач: слика 3
VOLVO FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / EURO 6 - Камион влекач: слика 4
VOLVO FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / EURO 6 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (43)

VOLVO FH 500 / HYDRAULIKA / I-SHIFT / EURO 6

Камион влекач
2018596000 km4x2Евро 6500 КС
Полска, Leśna-Stara Wieś
Објавено: 16ден

44 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 734 863 MKD
  • ≈ 51 956 USD
2018596000 km4x2Евро 6500 КС
Полска, Leśna-Stara Wieś
Контактирајте го продавачот
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 1
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 2
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 3
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 4
Volvo FH 460 - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (50)

Volvo FH 460

Камион влекач
2020671000 km4x2Евро 6460 КС
Унгарија, XVIII. kerület

46 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 857 778 MKD
  • ≈ 54 292 USD
2020671000 km4x2Евро 6460 КС
Унгарија, XVIII. kerület
Контактирајте го продавачот
VOLVO FH16-540 Tractor unit with HAFO H-58-4 Trailer - Камион влекач: слика 1
VOLVO FH16-540 Tractor unit with HAFO H-58-4 Trailer - Камион влекач: слика 2
VOLVO FH16-540 Tractor unit with HAFO H-58-4 Trailer - Камион влекач: слика 3
VOLVO FH16-540 Tractor unit with HAFO H-58-4 Trailer - Камион влекач: слика 4
VOLVO FH16-540 Tractor unit with HAFO H-58-4 Trailer - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (50)

VOLVO FH16-540 Tractor unit with HAFO H-58-4 Trailer

Камион влекач
2009
Шведска, Duved
Објавено: 17денБрој на оглас 10707

40 300EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 476 741 MKD
  • ≈ 47 053 USD
2009
Шведска, Duved
Контактирајте го продавачот
VOLVO FH 460  I Park Cool, Safety Pack, - Камион влекач: слика 1
VOLVO FH 460  I Park Cool, Safety Pack, - Камион влекач: слика 2
VOLVO FH 460  I Park Cool, Safety Pack, - Камион влекач: слика 3
VOLVO FH 460  I Park Cool, Safety Pack, - Камион влекач: слика 4
VOLVO FH 460  I Park Cool, Safety Pack, - Камион влекач: слика 5
Видете ги сите фотографии (16)

VOLVO FH 460 I Park Cool, Safety Pack,

Камион влекач
2020628138 km4x2Евро 6468 КСКорисна носивост: 9979 kgБруто тежина: 18000 kg
Германија, Harme
Објавено: 1мес Број на оглас 41547

44 800EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 753 300 MKD
  • ≈ 52 307 USD
2020628138 km4x2Евро 6468 КСКорисна носивост: 9979 kgБруто тежина: 18000 kg
Германија, Harme
Контактирајте го продавачот

Камион влекач Volvo FH 540

Види слични
Хм, се чини ставка продадена
Камион влекач Volvo FH 540: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Камион влекач Volvo FH 540: слика 1
See what's in stock now
Трговски возила VOLVO
4.5
Осврти: 2
ПРОДАДЕНО

44 000EUR

  • ≈ 2 704 134 MKD
  • ≈ 51 373 USD

9 Септември 2021

Овој оглас е зачуван во архивата за референца (спецификации, типична цена). На страницата нема застарени огласи — сите активни опции може да се најдат подолу.

Бренд

Модел

Број на оглас

VO21-639
Година на производство

Километража

660000 km
Нето тежина

8349 kg
Бруто тежина

44000 kg
Корисна носивост

35651 kg
Локација

Франција, 571 AVENUE GEORGES CAUSTIER - ZONE ST CHARLES 66000 PERPIGNAN
Мотор/погонска група
гориво

дизел
излезна моќност

734 КС
менувач

Шасија/суспензија
суспензија

воздух
конфигурација на оска

предни гуми

50%
задни гуми

50%
резервоар за гориво

AdBlue: 125litres
Кабина/внатрешност
тип на кабина

кабина за спиење
број на кревети

2 couchettes

Оваа понуда е само за информативни цели. Ве молиме потврдете ги деталите директно од продавачот.

Трговски возила VOLVO
4.5
Осврти: 2
ПРОДАДЕНО

44 000EUR

  • ≈ 2 704 134 MKD
  • ≈ 51 373 USD

9 Септември 2021

Оваа понуда е само за информативни цели. Ве молиме потврдете ги деталите директно од продавачот.

Уникатни понуди по најниски цени!

Можете исто така да поставите оглас за барање и ние ќе ја испратиме вашата барање до илјадници продавачи.

Други серии на Камиони влекачи VOLVO

Со користење на оваа веб-страница, се согласувате со употребата на колачиња и обработката на вашите лични податоци. Дознајте повеќе
t1 old test archive
t1 test archive - Tractor unit
t1 test archive - SYLTRAILER/ RAMASSOT