Стругач Ashland 1410E

picture_as_pdf

Тип

Стругач

Година

2022

Земја

Обединето Кралство

Телефон

+44 176 95......

Објавено: 12ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
Година на производство2022
Опис

New ASHLAND 1410E Pull Scraper

Heaped Capacity: 10.70 m³

Struck Capacity: 6.8m³

Required HP: 225 - 620

Cutting Width: 304.80 cm.

Production Cycles

Loads 10 cubes in 30 seconds

Covering 200 metre trip in 4 minutes

14 Loads / 150 Cubes per hour

Production - times can vary based on the materials and conditions

The production cycles were recorded in Iport, Doncaster by Williams Plant Hire

Побарајте подетални информации
Продавач

Red Bull Equipment Ltd

Red Bull Equipment Ltd

location_on

United Kingdom, Grossbritannien, Chester

phone_iphone
language

www.redbullequipment.com

access_time

Локално време на дилерот — 15:12

Лица за контакт
Louis Gibbings

Louis Gibbings

+44 0 1769...

Adam Gibbings

Adam Gibbings

English

+44 0 1769...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Red Bull Equipment Ltd

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.