Ровокопач JCB 4CX

picture_as_pdf

33 329 EUR

Тип

Ровокопач

Година

2016

Земја

Кина

Телефон

+86 137 95......

Објавено: 3мес 29ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендJCB
Модел4CX
Број на огласWT-20220121-2
Година на производство2016
Километража4828 km
Состојбаодлична
Дата на прва регистрација16.03.2016
Технички прегледAVAILABLE
Машински часови2000 ч
Тежина3660 kg
Нето тежина3660 kg
Бруто тежина3660 kg
Работна тежина3660 kg
Должина142748 mm
Ширина56896 mm
Висина91694 mm
Транспортна должина142748 mm
Транспортна ширина56896 mm
Транспортна висина91948 mm
Максимална брзина38.3 km/h
Напон12V
Бојажолта
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 4
Гориводизел
Поместување4400 cc
МоторPerkins
Менувачрачен
Пренос8 GEARS
Батерија2
Полнач за батерии
Капацитет на хидрауличниот резервоар500 L
Шасија/суспензија
Суспензијахидраулика
Број на оски2-оски
Основа на тркалото55118 mm
Резервоар за гориво160L
Тело/надградба
Материјал на телочелик
Волумен на резервоар606 L
Пумпа
Мерач
Табла
Кутија за алат
Кабина/внатрешност
Кабина
Кровен спојлер
Странични спојлери на кабината
Светла за магла
Ксенонски светла
Дополнителни светла
Работни светла
Пневматско седиште за сопатникот
Безбедносни ремени
Доплнително
Достапни единици100
Гаранција
Сервисна книга
Опрема
Опремакофа
Опис

Contact: 0086 188 1752 8980 (whats app/We chat/ Imo)

1) Original parts and good working condition;

2) Low working hours and high working efficiency;

3) Strong working power and stability;

4) Complete accessory and no oil leaking;

5) Competitive price and good skills;

6) Good After-sales Service

--About Company

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED is a professional export of second-hand

construction machinery company and professional supplier of used heavy equip-

ment & machinery in China which has been more than 10 years, our used construction

machines has won a high admiration for its perfect working functions

and excellent quality through out of the world.And Our machines is

also widely trusted by the consuming Public at home and abroad.We

are specialize in selling used construction machinery, including Loaders,

used Cranes,wheel loaders, Bulldozers, Road Rollers, Graders, Excavators,

Forklifts, Dump trucks, Truck and so on....

The price on the website is not so accurate, accurate price and more product details still need to contact the following:

Contact Person:Zack Li

Imo/ Whats App: 0086 188 1752 8980

Mobile:0086 188 1752 8980 (Wechat/ Viber/ whats app)

Email:sale1@wantiantrading.com

Побарајте подетални информации
Продавач

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

location_on

China, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

phone_iphone
access_time

Локално време на дилерот — 22:30


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit W&Z MACHINERY CO.,LTD.

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.