Машини за дупчење тунел

Резултати пронајдени: 38

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Машини за дупчење тунел
 • Бренд
 • Земја на продавачот
 • Состојба
 • Аукција, изнајмување
 • Цена, EUR
 • Година
 • Машински часови, ч
 • Излезна моќност, hp
Машина за дупчење тунел
6
Машина за дупчење тунел
Troostwijk Auctions
Полска
8 000  EUR
Аукција
Онлајн: 16ден
Машина за дупчење тунел
4
Машина за дупчење тунел
Troostwijk Auctions
Полска
4 800  EUR
Аукција
Онлајн: 16ден
Машина за дупчење тунел SCHAEFF ITC 312
12
Машина за дупчење тунел
SCHAEFF ITC 312
Hako Bau Kompressoren und Baugeräte GmbH
Германија
Година на производство: 2001
Излезна моќност: 150 hp
Прашајте за цена
Онлајн: 2мес 20ден
Машина за дупчење тунел SCHAEFF ITC 312
8
Машина за дупчење тунел
SCHAEFF ITC 312
Hako Bau Kompressoren und Baugeräte GmbH
Германија
Година на производство: 2001
Излезна моќност: 150 hp
Прашајте за цена
Онлајн: 2мес 20ден
Багер гасеничар, машина за дупчење тунел Liebherr R 900T
1
Багер гасеничар, машина за дупчење тунел
Liebherr R 900T
Metadrill GmbH
Австрија
Година на производство: 2006
Машински часови: 4500 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 16ден
Машина за дупчење тунел KAWASAKI TBM/EPB 6340
3
Машина за дупчење тунел
KAWASAKI TBM/EPB 6340
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2009
Машински часови: 900 ч
Нето тежина: 325000 kg
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел KAWASAKI TBM/EPB 6340
8
Машина за дупчење тунел
KAWASAKI TBM/EPB 6340
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2009
Машински часови: 500 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел LOVAT RM278SE
6
Машина за дупчење тунел
LOVAT RM278SE
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2018
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел KOMATSU TM614PMX
9
Машина за дупчење тунел
KOMATSU TM614PMX
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2014
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел New Siemens SST-400
5
Машина за дупчење тунел
New Siemens SST-400
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Ново
Година на производство: 2011
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел, машина за бушење FURUKAWA JTH3R-190EX
5
Машина за дупчење тунел, машина за бушење
FURUKAWA JTH3R-190EX
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2002
Машински часови: 50 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Бетонска опрема, машина за дупчење тунел MEYCO ME3
10
Бетонска опрема, машина за дупчење тунел
MEYCO ME3
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Ново
Година на производство: 2019
Машински часови: 20 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел Herrenknecht AVN3080
8
Машина за дупчење тунел
Herrenknecht AVN3080
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2010
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел TT TECHNOLOGIES GRUNDORAM APOLLO
6
Машина за дупчење тунел
TT TECHNOLOGIES GRUNDORAM APOLLO
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2012
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел Herrenknecht EPB TBM
2
Машина за дупчење тунел
Herrenknecht EPB TBM
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2012
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел KOMATSU TM614PMX
13
Машина за дупчење тунел
KOMATSU TM614PMX
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Година на производство: 2010
Излезна моќност: 1242 hp
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел SCHAEFF ITC312
6
Машина за дупчење тунел
SCHAEFF ITC312
Whelen Heavy Equipment Limited
Кина
Машински часови: 5 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 25ден
Машина за дупчење тунел De Nicola Manhole drive system
1
Машина за дупчење тунел
De Nicola Manhole drive system
Bosch-Baumaschinen
Германија
Година на производство: 1999
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 31ден
Машина за дупчење тунел Meyco Mamba-D
1
Машина за дупчење тунел
Meyco Mamba-D
Bosch-Baumaschinen
Германија
Година на производство: 2001
Машински часови: 4100 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 31ден
Машина за дупчење тунел Tamrock Monomatic HS105 L
1
Машина за дупчење тунел
Tamrock Monomatic HS105 L
Bosch-Baumaschinen
Германија
Година на производство: 1998
Машински часови: 1960 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3мес 31ден
Страница 1 од 2
Резултати пронајдени: 38
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.