Булдожер CATERPILLAR D7H од Кина, 43422 EUR за продажба - ID: 7161502
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
CATERPILLAR D 7 H - булдожер
 7
49 201 EUR
2017
2 200 ч
230 hp

Објавено: 6мес 1ден

Toaks International Trading Company

Кина, Shanghai

Caterpillar D7G - булдожер
 8
Прашајте за цена
1979

Објавено: 1год 6мес

CODER SAS

Франција, 11 RUE CHARBONNERIE 22000 SAINT-BRIEUC, France

CATERPILLAR D7H - булдожер
 5
Прашајте за цена
2013

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7H - булдожер
 6
43 515 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 100 ч
172 hp

Објавено: 2мес 4ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR D7H - булдожер
 7
43 281 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 100 ч
172 hp

Објавено: 7ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR D5H - булдожер
 5
29 585 EUR
2013
4 147 km
2 644 ч
Нето тежина: 6 662 kg

Објавено: 1год 8мес

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

Број на оглас WZ-2021091306

 Caterpillar D6H - булдожер
 6
Прашајте за цена
2013
196 hp

Објавено: 6мес 2ден

Sunight Development Company Limited

Кина, Shanghai

CATERPILLAR D5H - булдожер
 8
15 536 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 150 ч
129 hp

Објавено: 7ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR D7H - булдожер
 5
39 736 EUR
2017
4 506 km
2 000 ч
Нето тежина: 10 726 kg
215 hp

Објавено: 2год 10мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-2020071307

CATERPILLAR D7H - булдожер
 3
38 901 EUR
2017
6 437 km
2 600 ч
Нето тежина: 10 726 kg

Објавено: 2год 9мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-202081306

CATERPILLAR D7H - булдожер
 4
37 834 EUR
2017
5 150 km
2 200 ч
Нето тежина: 10 726 kg

Објавено: 2год 8мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-2020091606

CATERPILLAR D7H - булдожер
 6
38 305 EUR
2017
4 023 km
2 800 ч
Нето тежина: 10 726 kg

Објавено: 2год 7мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-2020101308

CATERPILLAR D7H - булдожер
 5
37 159 EUR
2017
4 587 km
2 658 ч
Нето тежина: 10 726 kg

Објавено: 2год 1мес

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

Број на оглас WZ-202042703

CATERPILLAR D7H - булдожер
 5
37 292 EUR
2017
4 023 km
2 800 ч
Нето тежина: 10 726 kg

Објавено: 2год 1мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20210421-8

Булдожер CATERPILLAR D7H

Булдожер CATERPILLAR D7H: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд CATERPILLAR
Година на производство 2013
Состојба одлична
Технички преглед GOOD
Машински часови 3 100 ч
Тежина 25 886 kg
Работна тежина 25 886 kg
Должина 5 540 mm
Ширина 3 150 mm
Висина 3 500 mm
Работна ширина 4 500 mm
Работна длабочина 668 mm
Капацитет 5.9 m³
Транспортна висина 403.5 mm
Максимална брзина 12 km/h
Потребна моќност 172.3 kW
Хидраулика
Напон 24V
Боја црна, жолта
Локација Кина, Hefei
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 500 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 172 hp (128 KW)
 • мотор: CAT 3306
 • менувач: рачен
 • пренос: GOOD
 • батерија: With
 • полнач за батерии
 • сила при поаѓање
 • капацитет на хидрауличниот резервоар: 115 L
 • работен притисок: 22.7527 MPa
Шасија/суспензија
 • суспензија: хидраулика
 • основа на тркалото: 1 981 mm
 • сопирачки: тапан
 • ширина на трага: 510 mm
Тело/надградба
 • материјал на тело: челик
 • волумен на утовар: 4 m³
 • пумпа
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • дополнителни светла
 • клима уред
 • грејач
 • греење на седиштата
 • радио
 • MP3 плеер
 • bluetooth
Опрема
 • опрема: сечило, секач
Доплнително
 • алармен систем
 • гаранција
 • број на претходни сопственици: 1
 • американски
43 422
EUR

23 Мај 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

CATERPILLAR D7H

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Triangle construction machinery Co.,Ltd
t1 old