Булдожери

Резултати пронајдени: 1829

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Булдожери
 • Бренд
 • Земја на продавачот
 • Состојба
 • Аукција, изнајмување
 • Цена, EUR
 • Година
 • Машински часови, ч
 • Излезна моќност, hp
 • Опции
Булдожер Caterpillar 941 B Kettenlader crawler loader 931 963
7
Булдожер
Caterpillar 941 B Kettenlader crawler loader 931 963
Issleib-Nutzfahrzeuge
Германија
Година на производство: 1972
Машински часови: 4100 ч
5 900  EUR
Онлајн: 14ден
Булдожер Liebherr PR 754
20
Булдожер
Liebherr PR 754
Aertssen Trading NV
Белгија
Година на производство: 2016
Машински часови: 8847 ч
Нето тежина: 39500 kg
Излезна моќност: 340 hp
119 000  EUR
Нето цена
Онлајн: 23ден
Булдожер CATERPILLAR D8R
6
Булдожер
CATERPILLAR D8R
WANTIAN TRADING CO.,LIMITED
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 2300 ч
Нето тежина: 334978 kg
51 118  EUR
Онлајн: 1час 41мин
Булдожер CATERPILLAR D8N
5
Булдожер
CATERPILLAR D8N
WANTIAN TRADING CO.,LIMITED
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 2300 ч
Нето тежина: 37462 kg
46 858  EUR
Онлајн: 1час 41мин
Булдожер CATERPILLAR D5K
5
Булдожер
CATERPILLAR D5K
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 8000 ч
Нето тежина: 9683 kg
Излезна моќност: 95 hp
46 858  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D7R
4
Булдожер
CATERPILLAR D7R
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2016
Машински часови: 10000 ч
Нето тежина: 245848 kg
Излезна моќност: 230 hp
38 338  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D8K
4
Булдожер
CATERPILLAR D8K
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2016
Машински часови: 10000 ч
Нето тежина: 31980 kg
Излезна моќност: 300 hp
23 855  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D5N
4
Булдожер
CATERPILLAR D5N
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2016
Машински часови: 9000 ч
Нето тежина: 11700 kg
Излезна моќност: 109 hp
30 670  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D5M
4
Булдожер
CATERPILLAR D5M
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2016
Машински часови: 10000 ч
Нето тежина: 11700 kg
Излезна моќност: 109 hp
29 818  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D5G
4
Булдожер
CATERPILLAR D5G
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2016
Машински часови: 10000 ч
Нето тежина: 8919 kg
Излезна моќност: 89 hp
29 818  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер KOMATSU D85A-18
4
Булдожер
KOMATSU D85A-18
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 6000 ч
Нето тежина: 23610 kg
Излезна моќност: 219 hp
25 559  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D6D
4
Булдожер
CATERPILLAR D6D
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2016
Машински часови: 8600 ч
Нето тежина: 9235 kg
Излезна моќност: 139 hp
25 559  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер CATERPILLAR D85A-21
4
Булдожер
CATERPILLAR D85A-21
W&Z MACHINERY CO.,LTD.
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 6500 ч
Нето тежина: 24440 kg
Излезна моќност: 227 hp
25 559  EUR
Онлајн: 2час 21мин
Булдожер Komatsu D65EX-12
20
Булдожер
Komatsu D65EX-12
CHESS INTERNATIONAL TRADING COMPANY B.V.
Холандија
Година на производство: 1999
Машински часови: 12770 ч
Излезна моќност: 203 hp
31 900  EUR
Онлајн: 3час 33мин
Булдожер Caterpillar LGP TRIMBLE LASER SYSTEM - FOLDABLE BLADE
20
Булдожер
Caterpillar LGP TRIMBLE LASER SYSTEM - FOLDABLE BLADE
BAS Machinery
Холандија
Година на производство: 2007
Машински часови: 10342 ч
Излезна моќност: 152 hp
66 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 12час 38мин
Булдожер CAT D5N
8
Булдожер
CAT D5N
ROME MACHINERY CO., LIMITED
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 3600 ч
Нето тежина: 12738 kg
Излезна моќност: 121 hp
33 276  EUR
Онлајн: 17час 27мин
Булдожер KOMATSU D85A21
3
Булдожер
KOMATSU D85A21
WANTIAN TRADING CO.,LIMITED
Кина
Година на производство: 2013
Километража: 5794 km
Машински часови: 3200 ч
Нето тежина: 11086 kg
29 863  EUR
Онлајн: 19час 28мин
Булдожер Caterpillar D6M LGP
15
Булдожер
Caterpillar D6M LGP
STP TRADING
Франција
Година на производство: 2002
Машински часови: 17459 ч
Нето тежина: 19800 kg
42 000  EUR
Онлајн: 22час 8мин
Булдожер CATERPILLAR D6D
8
Булдожер
CATERPILLAR D6D
Triangle construction machinery Co.,Ltd
Кина
Година на производство: 2012
Машински часови: 3600 ч
Излезна моќност: 139 hp
15 529  EUR
Нето цена
Онлајн: 23час 29мин
Булдожер CATERPILLAR D7G
8
Булдожер
CATERPILLAR D7G
Triangle construction machinery Co.,Ltd
Кина
Година на производство: 2012
Машински часови: 3600 ч
Излезна моќност: 200 hp
18 174  EUR
Нето цена
Онлајн: 23час 54мин
Булдожер CATERPILLAR D6G
6
Булдожер
CATERPILLAR D6G
Triangle construction machinery Co.,Ltd
Кина
Година на производство: 2012
Машински часови: 3600 ч
Излезна моќност: 175 hp
16 211  EUR
Нето цена
Онлајн: 23час 54мин
Булдожер CATERPILLAR D7G
5
Булдожер
CATERPILLAR D7G
WANTIAN TRADING CO.,LIMITED
Кина
Година на производство: 2017
Машински часови: 2300 ч
Нето тежина: 20230 kg
38 338  EUR
Онлајн: 1ден
Страница 1 од 92
Резултати пронајдени: 1829
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.