Булдожер CATERPILLAR D6G од Кина, 16515 EUR за продажба - ID: 7161489
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
CATERPILLAR D 7 G - булдожер
 6
36 155 EUR
2012
7 000 ч
198 hp

Објавено: 7мес 6ден

Toaks International Trading Company

Кина, Shanghai

Caterpillar D7G - булдожер
 8
Прашајте за цена
1979

Објавено: 1год 6мес

CODER SAS

Франција, 11 RUE CHARBONNERIE 22000 SAINT-BRIEUC, France

CATERPILLAR D6G - булдожер
 8
16 515 EUR
Цена без ДДВ
2012
3 600 ч
140 hp

Објавено: 2мес 4ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR D6G - булдожер
 7
16 461 EUR
Цена без ДДВ
2012
4 300 ч
140 hp

Објавено: 7ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR D6G - булдожер
 7
16 276 EUR
2012
2 961 ч
140 hp

Објавено: 7ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR D7G - булдожер
 6
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7G - булдожер
 5
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7G - булдожер
 2
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7G - булдожер
 6
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7G - булдожер
 6
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7G - булдожер
 6
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D7G - булдожер
 6
Прашајте за цена
2012

Објавено: 10мес 13ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR D4G - булдожер
 4
23 855 EUR
2012
8 047 km
4 500 ч
Нето тежина: 3 747 kg

Објавено: 1год 8мес

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

Број на оглас WZ-2021092608

CATERPILLAR D 7 G - булдожер
 6
36 155 EUR
2012
7 000 ч
198 hp

Објавено: 7мес 6ден

Toaks International Trading Company

Кина, Shanghai

Булдожер CATERPILLAR D6G

Булдожер CATERPILLAR D6G: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд CATERPILLAR
Година на производство 2012
Состојба одлична
Машински часови 4 300 ч
Тежина 15 435 kg
Работна тежина 15 435 kg
Должина 5 160 mm
Ширина 3 020 mm
Висина 3 200 mm
Волумен 300 L
Капацитет 3.3 m³
Максимална брзина 10.8 km/h
Потребна моќност 104.4 kW
Хидраулика
Боја жолта
Локација Кина, Hefei
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 500 cc
 • излезна моќност: 140 hp (104 KW)
 • мотор: 3 306
 • менувач: рачен
 • пренос: powershift
 • батерија: WITH
 • полнач за батерии
 • сила при поаѓање
 • работен притисок: 15.5132 MPa
Шасија/суспензија
 • суспензија: хидраулика
 • основа на тркалото: 1 520 mm
 • сопирачки: тапан
 • ширина на трага: 406 mm
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 295L
Тело/надградба
 • материјал на тело: челик
 • волумен на утовар: 3 m³
 • пумпа
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • работни светла
 • клима уред
 • безбедносни ремени
 • радио
 • MP3 плеер
Опрема
 • опрема: сечило
Доплнително
 • алармен систем
 • гаранција
 • сертификати: BV/CO
 • американски
16 515
EUR

23 Мај 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

CATERPILLAR D6G

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Triangle construction machinery Co.,Ltd
t1 old