Autohaus Willi Schuenemann GmbH

Телефони
Веб-страница
www.schuenemann-nfz.de
Локација
Германија, Holzminden
Burgbergblick 18-20, 37603 Holzminden, Germany
Лица за контакт
Sascha Lukas
Deutsch, English
Последни понуди
Volkswagen T4 Caravelle 2.5 TDI Navi Standhzg el. Fenster - автомобил
 10
2 800 EUR
Нето цена

Автомобил

1998
218 278 km

Онлајн: 2ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација CV508

Iveco Stralis AS440S46T/P E Euro5 Klima Luftfeder ZV - камион влекач
 13
7 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
898 302 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4946

Mercedes-Benz Vario 818D mit HUMBAUR Anhänger Euro4 AHK ZV - комбе со церада
 11
17 900 EUR
Нето цена

Комбе со церада

2007
134 500 km
Дизел
177 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 14ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 8844

Volkswagen Crafter 50 TDI Euro4 ZV - кипер комбе
 13
8 490 EUR
Нето цена

Кипер комбе

2009
176 147 km
Дизел
136 hp
Бруто тежина: 5 000 kg

Онлајн: 16ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4943

Iveco Stralis AS440S42 T/FP LT Euro6 Intarder Klima ZV - камион влекач
 12
26 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
762 938 km
4x2
420 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 5ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4926

Iveco Daily 35S14V Euro4 Klima AHK Navi ZV - товарно комбе
 9
5 650 EUR
Нето цена

Товарно комбе

2011
216 928 km
Дизел
136 hp
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 1мес 5ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4939

Fiat Doblo Cargó Basis 1.3 M-Jet L2H1 Maxi E6 Euro6 - товарно комбе
 10
13 900 EUR
Нето цена

Товарно комбе

2019
5 040 km
Дизел
95 hp
Бруто тежина: 2 420 kg

Онлајн: 1мес 9ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 3043

Fiat Ducato 33 150 M-Jet SX L2H2 E6 (AERO Space Euro6 - товарно комбе
 15
15 500 EUR
Нето цена

Товарно комбе

2017
75 357 km
Дизел
150 hp
Бруто тежина: 3 300 kg

Онлајн: 2мес 3ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4936

Fiat Ducato 30 130 M-Jet (L2H1) Euro5 AHK ZV - комбе ладилник
 15
8 900 EUR
Нето цена

Комбе ладилник

2014
203 945 km
Дизел
131 hp
Бруто тежина: 3 000 kg

Онлајн: 2мес 5ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4927

MAN 9.163 (L2000) / MKG Kran Ackermann Auflieger - камион влекач
 13
7 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

1999
372 688 km
4x2
155 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2мес 26ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

14

Германија, Holzminden

Идентификација 4911-4909

Прикажи ги сите понуди (21)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Autohaus Willi Schuenemann GmbH
Вашата порака е испратена.