Autohaus Willi Schuenemann GmbH

Телефони
Веб-страница
www.schuenemann-nfz.de
Локација
Германија, Holzminden
Burgbergblick 18-20, 37603 Holzminden, Germany
Лица за контакт
Sascha Lukas
Deutsch, English
Последни понуди
Iveco Daily 35S10 Euro4 AHK  - кипер комбе
 13
7 890 EUR
Нето цена

Кипер комбе

2009
84 464 km
Дизел
95 hp
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 1ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4961

Iveco Daily 35S13 Euro5 ZV  - камион со кабинска шасија
8 950 EUR
Нето цена

Камион со кабинска шасија

2016
80 000 km
126 hp

Онлајн: 1ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација HX-ST-2700

Iveco Stralis AT440S46T/P Euro6 Intarder Klima ZV  - камион влекач
 13
27 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
595 726 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 8ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4956

Iveco AS440S48T/P (S-WAY) Euro6 Intarder Klima Navi ZV  - камион влекач
 10
88 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2019
31 000 km
4x2
480 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 9ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација HOLWS480

Fiat Ducato 28 115 M-Jet L1H1 Euro5 AHK Navi ZV  - товарно комбе
 10
11 900 EUR
Нето цена

Товарно комбе

2016
64 442 km
Дизел
116 hp
Бруто тежина: 2 800 kg

Онлајн: 12ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4955

Volvo FH460 Euro6 Klima AHK Luftfeder ZV Standhzg  - транспортер на контејнер/ камион со променливо тело
 16
24 900 EUR
Нето цена

Транспортер на контејнер/ камион со променливо тело

2014
824 095 km
6x2
469 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 15ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4959

Iveco Stralis AD400T45WT/P (4x4) mit REISCH Kippmulde  - камион влекач
 16
58 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
231 379 km
4x4
450 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 17ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4957

Iveco Stralis AS440S48T/P Euro6 Intarder Klima Navi ZV  - камион влекач
 11
29 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
561 742 km
4x2
480 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 18ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4954

Iveco Daily 35S13D Euro5 AHK ZV  - отворено комбе за достава
 11
15 900 EUR
Нето цена

Отворено комбе за достава

2016
37 438 km
Дизел
125 hp
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 18ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4953

Iveco Eurocargo ML7516 Euro6 ZV  - камион сандучар
 11
16 500 EUR
Нето цена

Камион сандучар

2015
156 062 km
160 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 1мес 3ден

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 4928

Прикажи ги сите понуди (26)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Autohaus Willi Schuenemann GmbH
Вашата порака е испратена.