Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

 Лизинг
 Изнајмување
 Аукција
 Испорака
 Царинење
 Поправка и услуга
Телефони
Веб-страница
www.anhaenger-rosemeier.de
Работно време
08:00-18:00 Пон - Пет
08:00-13:00 Саб
Локација
Германија, Horn-Bad Meinberg
Stahler Weg 3 DE-32805 Horn-Bad Meinberg, Germany
Лица за контакт
Dieter Rosemeier
Deutsch, English
Henrik Rosemeier
Deutsch, English
Thomas Schleider
Johann Harms
Последни понуди
CHEVAL LIBERTE 1001XL Pferdeanhänger - приколка за добиток
 20
2 690 EUR

Приколка за добиток

2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924349

BARTHAU AG 1200 Hochlader - автомобил приколка
 20
950 EUR

Автомобил приколка

2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924325

 Mobile Medical Trailer Sanitätsanhänger - приколка
 13
41 293 EUR
Бруто цена
Вклучувајќи и ДДВ 19%

Приколка

Ново
2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924506

SARIS PMC1720 Hochlader - автомобил приколка
 20
1 980 EUR
Бруто цена
Вклучувајќи и ДДВ 19%

Автомобил приколка

2011
2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924355

BOECKMANN HB 2513/12 Kastenanhänger - автомобил приколка
 18
450 EUR

Автомобил приколка

2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924138

BOECKMANN TL-AL 2111/75 Plane Kastenanhänger ungebremst - автомобил приколка
 20
1 251 EUR
Бруто цена
Вклучувајќи и ДДВ 19%

Автомобил приколка

Ново
2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924408

BOECKMANN Portax E Pferdeanhänger - приколка за добиток
 20
9 299 EUR
Бруто цена
Вклучувајќи и ДДВ 19%

Приколка за добиток

2016
2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924469

HUMBAUR Hochlader Universaltransporter - приколка
 20
3 199 EUR
Бруто цена
Вклучувајќи и ДДВ 19%

Приколка

2-оски

Онлајн: 1ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924357

BOECKMANN AU 2111/75-S SF Plane Spriegel Kastenanhänger - автомобил приколка
 20
980 EUR

Автомобил приколка

2013
1-оски

Онлајн: 3ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924369

BOECKMANN DK-AL 3016/30 E-Pumpe Dreiseitenkipper - кипер приколка
 20
5 333 EUR
Бруто цена
Вклучувајќи и ДДВ 19%

Кипер приколка

Ново
2-оски
Корисна носивост: 2 230 kg

Онлајн: 3ден

Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum

Германија, Horn-Bad Meinberg

Идентификација 9924372

Прикажи ги сите понуди (709)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Rosemeier GmbH Anhaenger-Centrum
Вашата порака е испратена.