Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
За продавачотПогледнете мапаПонуди (282)

Nutzfahrzeuge-2000 GmbH

phone_iphoneТелефони+49 4264-8...
location_onЛокацијаGermany, Sottrum
Hertzstraße 2, D-27367 Sottrum, Germany
languageВеб-страницаwww.Truck-2000.de

Испратете порака до Nutzfahrzeuge-2000 GmbH


Privacy policy

Последни понуди

Последни понуди


Камион Mercedes-Benz 1019 4x4 Feuerwehr - Wassertank - Ziegler Pumpe
15
Камион
Mercedes-Benz 1019 4x4 Feuerwehr - Wassertank - Ziegler Pumpe
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 1981
Километража: 31092 km
Конфигурација на оска: 4x4
Излезна моќност: 191 hp
Корисна носивост: 3450 kg
Бруто тежина: 12000 kg
24 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Товарно комбе Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Hoch + Lang 3 Sitzer Schalter
15
Товарно комбе
Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Hoch + Lang 3 Sitzer Schalter
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2018
Километража: 163550 km
Гориво: дизел
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 3
Излезна моќност: 163 hp
Корисна носивост: 1014 kg
Бруто тежина: 3200 kg
17 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Товарно комбе Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Hoch + Lang 3 Sitzer Schalter
15
Товарно комбе
Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Hoch + Lang 3 Sitzer Schalter
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2018
Километража: 163550 km
Гориво: дизел
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 3
Излезна моќност: 163 hp
Корисна носивост: 1014 kg
Бруто тежина: 3200 kg
17 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Камион за метење Mercedes-Benz Atego 1218 Faun Viajet5RHS Saugen Kehren Sprühen
15
Камион за метење
Mercedes-Benz Atego 1218 Faun Viajet5RHS Saugen Kehren Sprühen
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2014
Километража: 79606 km
Излезна моќност: 176 hp
Корисна носивост: 4402 kg
69 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Камион сандучар Mercedes-Benz 1019 4x4 Ideal als Wohnmobil-Expeditionsfahrzeug
15
Камион сандучар
Mercedes-Benz 1019 4x4 Ideal als Wohnmobil-Expeditionsfahrzeug
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 1981
Километража: 32856 km
Конфигурација на оска: 4x4
Излезна моќност: 191 hp
Корисна носивост: 3450 kg
Бруто тежина: 12000 kg
24 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Градски автобус Mercedes-Benz O 530G Citaro 51 Sitz & 107 Stehplätze Dachklima
15
Градски автобус
Mercedes-Benz O 530G Citaro 51 Sitz & 107 Stehplätze Dachklima
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2007
Километража: 543981 km
Конфигурација на оска: 6x2
Емисиона класа: Евро 4
Број на седишта: 52
32 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 5ден
Товарно комбе Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI Maxi Hoch +Lang Scheckheft 1.Hd
15
Товарно комбе
Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI Maxi Hoch +Lang Scheckheft 1.Hd
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2017
Километража: 211430 km
Гориво: дизел
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 3
Излезна моќност: 142 hp
Корисна носивост: 1144 kg
Бруто тежина: 3500 kg
15 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 5ден
Товарно комбе Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI Maxi Hoch +Lang Scheckheft 1.Hd
15
Товарно комбе
Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI Maxi Hoch +Lang Scheckheft 1.Hd
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2017
Километража: 279986 km
Гориво: дизел
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 3
Излезна моќност: 142 hp
Корисна носивост: 1144 kg
Бруто тежина: 3500 kg
14 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 5ден
Градски автобус Mercedes-Benz 0 530 G Citaro 54 Sitz & 108 Stehplätze 1.Hand
15
Градски автобус
Mercedes-Benz 0 530 G Citaro 54 Sitz & 108 Stehplätze 1.Hand
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2003
Километража: 889412 km
Конфигурација на оска: 6x2
Емисиона класа: Евро 4
Број на седишта: 54
14 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Градски автобус Mercedes-Benz O 530 G Citaro 51 Sitze+107 Stehplätze Dachklima
15
Градски автобус
Mercedes-Benz O 530 G Citaro 51 Sitze+107 Stehplätze Dachklima
Nutzfahrzeuge-2000 GmbH
Германија
Година на производство: 2007
Километража: 573704 km
Конфигурација на оска: 6x2
Емисиона класа: Евро 4
Број на седишта: 51
32 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Резултати пронајдени: 282
Пребарувањето е зачувано!

t1 dealer test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.