Moeslein Fahrzeugbau

Телефони
Веб-страница
WWW.moeslein-nfz.de
Локација
Германија, Schwebheim
Gulbranssonstrasse 1, D-97525 Schwebheim, Germany
Лица за контакт
Sales department
English, Deutsch
Последни понуди
Möslein 3 Achs Tieflader für Fertigteile, Maschinen ode - полуприколка за низок утовар
 15
35 500 EUR
Нето цена

Полуприколка за низок утовар

Ново
2021
3-оски
Корисна носивост: 37 050 kg
Бруто тежина: 45 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 121753B2

Möslein 3 Achs Tiefladeranhänger, 9 m lang,Verzinkt - приколка платформа
 5
30 800 EUR
Нето цена

Приколка платформа

Ново
2021
3-оски
Корисна носивост: 22 540 kg
Бруто тежина: 30 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 128077B2

3 Achs Tieflader- Anhänger - приколка за низок утовар
 5
13 500 EUR
Нето цена

Приколка за низок утовар

2014
3-оски
Корисна носивост: 23 600 kg
Бруто тежина: 30 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 122737

Hüffermann 2 Achs Tieflader für Abroll undAbsetzmulden - роло/ подизач приколка
 9
Прашајте за цена

Роло/ подизач приколка

2008
2-оски
Корисна носивост: 14 480 kg
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 131051

Möslein Tandem Kipper Tieflader -- Neufahrzeug -- - кипер приколка
 4
15 000 EUR
Нето цена

Кипер приколка

Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 7 360 kg
Бруто тежина: 10 500 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 127988B2

Möslein 3 Achs Satteltieflader Plato 45 t GGfür Fertigt - полуприколка за низок утовар
 14
34 500 EUR
Нето цена

Полуприколка за низок утовар

Ново
2021
3-оски
Корисна носивост: 37 200 kg
Бруто тежина: 45 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 126782

Möslein Tandem- Pritschenanhänger - приколка платформа
 15
23 500 EUR
Нето цена

Приколка платформа

Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 7 520 kg
Бруто тежина: 10 500 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 120327

DAF 460 XF Lowliner Mega Low Deck - камион влекач
 8
22 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
649 800 km
4x2
462 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 130141

Möslein Neuer Tandemtieflader, 7,28 m Ladefläche - приколка за низок утовар
 9
19 500 EUR
Нето цена

Приколка за низок утовар

Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 7 450 kg
Бруто тежина: 10 500 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 121395

Möslein Tandem Pritschenanhänger - приколка платформа
 15
26 380 EUR
Нето цена

Приколка платформа

Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 10 020 kg
Бруто тежина: 13 000 kg

Онлајн: 19час 44мин

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 127645

Прикажи ги сите понуди (234)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Moeslein Fahrzeugbau
Вашата порака е испратена.