Fichtner Nutzfahrzeuge

Веб-страница
http://www.fichtner-lkw.de
Локација
Германија, 38108 Braunschweig
Steinriedendamm 15, Geb. 41 A, 38108 Braunschweig, Germany
Последни понуди
Krone WP 7,7 Jumbo C 7,82 LaSi - заменски сандак со церада
 15
5 950 EUR
Нето цена

Заменски сандак со церада

2013
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 3 060 kg
Корисна носивост: 12 940 kg

Онлајн: 1мес 9ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 4507_04

Wecon WP 7,7 Jumbo C 7,82 XL verzinkt - заменски сандак со церада
 11
2 850 EUR
Нето цена

Заменски сандак со церада

2007
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 3 180 kg
Корисна носивост: 12 820 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 4511

Krone ZZW 18 Jumbo Volumen 7,82 Code EN 12642 XL - транспортер на контејнер/ приколка со променливо тело
 11
7 999 EUR
Нето цена

Транспортер на контејнер/ приколка со променливо тело

2014
Корисна носивост: 14 520 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 0450_1

Krone ZZW 18 Jumbo Volumen 7,82 Code EN 12642 XL - приколка со церада
 11
7 999 EUR
Нето цена

Приколка со церада

2014
Корисна носивост: 14 520 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 0450_2

Krone WP 7.7 Jumbo BDF C 7,82 EN 12642 Code XL - заменски сандак со церада
 13
4 999 EUR
Нето цена

Заменски сандак со церада

2013
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 3 060 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 1201_2

Krone WP 7,7 Jumbo BDF C 7,82 Code XL - заменски сандак со церада
 15
5 950 EUR
Нето цена

Заменски сандак со церада

2013
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 3 060 kg
Корисна носивост: 12 940 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 4507_10

Krone WP 7.7 Jumbo BDF C 7,82 EN 12642 Code XL - заменски сандак со церада
 7
3 550 EUR
Нето цена

Заменски сандак со церада

2010
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 3 180 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 6878

Krone WP 7.7 Jumbo BDF C 7,82 EN 12642 Code XL - заменски сандак со церада
 7
5 250 EUR
Нето цена

Заменски сандак со церада

2013
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 3 060 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 1047_02

Krone WP 7.7 Jumbo BDF C 7,82 Pattform Plateau Tieflader - заменски сандак со рамна платформа
 5
1 750 EUR
Нето цена

Заменски сандак со рамна платформа

2005
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 2 000 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација --

Krone WP 7,7 Jumbo C 7,82 Plateau Plattform - заменски сандак со рамна платформа
 8
1 850 EUR
Нето цена

Заменски сандак со рамна платформа

2005
Бруто тежина: 16 000 kg
Нето тежина: 2 200 kg
Корисна носивост: 13 800 kg

Онлајн: 1мес 27ден

Fichtner Nutzfahrzeuge

Германија, 38108 Braunschweig

Идентификација 4507_01

Прикажи ги сите понуди (17)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Fichtner Nutzfahrzeuge
Вашата порака е испратена.