Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
За продавачотПогледнете мапаПонуди (22)

Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.

phone_iphoneТелефони+49 821 90...
location_onЛокацијаGermany, Gersthofen
Daimlerstrasse 3, D-86368 Gersthofen, Germany
languageВеб-страницаhttps://www.auto-gistel.de/
checkАктивностиЦаринење
access_timeРаботно време08:00-16:30 Пон - Пет
Локално време на дилерот — 05:31

Лица за контакт

Tony Gistel

Tony Gistel

Deutsch, English, Română

+49 0821 9...

Испратете порака до Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.


Privacy policy

Последни понуди

Последни понуди


Пикап Ford F-150 Raptor SuperCrew, 802A, *BajaDesigns LED*
17
Пикап
Ford F-150 Raptor SuperCrew, 802A, *BajaDesigns LED*
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2018
Километража: 38975 km
Гориво: бензин
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 5
Излезна моќност: 457 hp
79 832  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Камион влекач Scania R580 6x4 - Schmitz SKI 18SL-7.2
14
Камион влекач
Scania R580 6x4 - Schmitz SKI 18SL-7.2
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2014
Километража: 625817 km
Конфигурација на оска: 6x4
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 581 hp
Бруто тежина: 26000 kg
65 000  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер Mercedes-Benz Arocs  2648 6x4 *Meiller BM* Anhängerausrüstung
14
Кипер
Mercedes-Benz Arocs 2648 6x4 *Meiller BM* Anhängerausrüstung
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Ново
Година на производство: 2021
Километража: 500 km
Конфигурација на оска: 6x4
Излезна моќност: 476 hp
Бруто тежина: 26000 kg
129 000  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Роло/ подизач приколка S88 36cbm Abrollcontainer Spanten *Neu*
4
Роло/ подизач приколка
S88 36cbm Abrollcontainer Spanten *Neu*
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Ново
Година на производство: 2021
Корисна носивост: 11920 kg
Бруто тежина: 15000 kg
7 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 24ден
Камион со кука за подигање Mercedes-Benz Actros 2645 6x2 Meiller RK 20.65
10
Камион со кука за подигање
Mercedes-Benz Actros 2645 6x2 Meiller RK 20.65
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2014
Километража: 520000 km
Конфигурација на оска: 6x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 449 hp
Бруто тежина: 26000 kg
56 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 24ден
Камион за подигање контејнери MAN TGM 18.250 4x2 VDL Aufbau
13
Камион за подигање контејнери
MAN TGM 18.250 4x2 VDL Aufbau
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2019
Километража: 26045 km
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 250 hp
Бруто тежина: 18000 kg
79 000  EUR
Нето цена
Онлајн: 30ден
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4146 8x4 Anhängeraus Retarder
13
Кипер
Mercedes-Benz Arocs 4146 8x4 Anhängeraus Retarder
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2019
Километража: 23000 km
Конфигурација на оска: 8x4
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 460 hp
Бруто тежина: 32000 kg
125 000  EUR
Нето цена
Онлајн: 30ден
Кипер Mercedes-Benz Arocs 3245 8x4 Meiller BM Euro 6
10
Кипер
Mercedes-Benz Arocs 3245 8x4 Meiller BM Euro 6
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2014
Километража: 321000 km
Конфигурација на оска: 8x4
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 449 hp
Бруто тежина: 32000 kg
69 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 8ден
Полуприколка со церада Krone SD 3Achs, Edscha, SAF Achsen, PAL Kasten, Lift
8
Полуприколка со церада
Krone SD 3Achs, Edscha, SAF Achsen, PAL Kasten, Lift
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29170 kg
Бруто тежина: 36000 kg
17 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 10ден
Роло/ подизач приколка Reisch 2-Achs Abrollanhänger  REA-2-AZ,
7
Роло/ подизач приколка
Reisch 2-Achs Abrollanhänger REA-2-AZ,
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Година на производство: 2018
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 14250 kg
Бруто тежина: 18000 kg
19 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 15ден
Резултати пронајдени: 22
Пребарувањето е зачувано!

t1 dealer test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.