alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
За продавачотПогледнете мапаПонуди (505)

Alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG

phone_iphoneТелефони+49 4282 5...
location_onЛокацијаGermany, Sittensen
Molkereistrasse 2, D-27419 Sittensen, Germany
languageВеб-страницаwww.alga.de

Испратете порака до Alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG


Privacy policy

Последни понуди

Последни понуди


Приградски автобус MAN Lions Regio, R12, Euro 6, 55 Sitze, A/C
15
Приградски автобус
MAN Lions Regio, R12, Euro 6, 55 Sitze, A/C
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2014
Километража: 405241 km
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 55
77 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Камион влекач Mercedes-Benz 1729 AK 4x4, Allrad, Schalter, Klima, Blattfed.
15
Камион влекач
Mercedes-Benz 1729 AK 4x4, Allrad, Schalter, Klima, Blattfed.
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 1992
Километража: 28234 km
Конфигурација на оска: 4x4
Излезна моќност: 290 hp
Бруто тежина: 18000 kg
29 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Камион влекач Renault T 520 High, Limited Edition, Voll, Hydraulik
15
Камион влекач
Renault T 520 High, Limited Edition, Voll, Hydraulik
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2019
Километража: 87363 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 530 hp
Бруто тежина: 18000 kg
83 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Камион влекач Volvo Renault T 520 High, Limited Edition, Hydraulik
17
Камион влекач
Volvo Renault T 520 High, Limited Edition, Hydraulik
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2019
Километража: 87363 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 530 hp
Бруто тежина: 18000 kg
83 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Камион влекач Volvo FM 500 4x2, Vorne Unfall, VEB-Brake, Hydraulik
19
Камион влекач
Volvo FM 500 4x2, Vorne Unfall, VEB-Brake, Hydraulik
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2016
Километража: 471756 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 510 hp
Бруто тежина: 18000 kg
32 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Приградски автобус MAN Lions Regio, R12, Euro 6, 55 Sitze, A/C
15
Приградски автобус
MAN Lions Regio, R12, Euro 6, 55 Sitze, A/C
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2014
Километража: 441912 km
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 55
77 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Противпожарен камион Volvo FH 12 Intercooler 6x6, Tanklöschfahrzeug, Allrad
17
Противпожарен камион
Volvo FH 12 Intercooler 6x6, Tanklöschfahrzeug, Allrad
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 1992
Километража: 61922 km
Излезна моќност: 401 hp
43 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Асфалтна мелница Wirtgen W 60, Kaltfräse, Fräsbreite 600mm, Ladeband
10
Асфалтна мелница
Wirtgen W 60, Kaltfräse, Fräsbreite 600mm, Ladeband
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2007
Машински часови: 3520 ч
Прашајте за цена
Онлајн: 3ден
Кипер Meiller Hinterkippmulde 20 cbm für 4 achser
3
Кипер
Meiller Hinterkippmulde 20 cbm für 4 achser
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2013
Километража: 1 km
Конфигурација на оска: 8x4
8 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Кипер полуприколка Meiller MHPS 15/18 NOSS1, Stahl, 27m³, BPW, Luftfederung
12
Кипер полуприколка
Meiller MHPS 15/18 NOSS1, Stahl, 27m³, BPW, Luftfederung
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2013
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 27300 kg
Бруто тежина: 33000 kg
11 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Резултати пронајдени: 505
Пребарувањето е зачувано!

t1 dealer test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.