Нов Трактор John Deere John Deere 6120M - demo machine! за продажба - ID: 8476018
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": John Deere John Deere 6120M - demo machine!

Поставете оглас "Потребна е техника"
Отвори директориум

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
John Deere John Deere 6120M - demo machine! - Трактор: слика 1
John Deere John Deere 6120M - demo machine! - Трактор: слика 2
John Deere John Deere 6120M - demo machine! - Трактор: слика 3
John Deere John Deere 6120M - demo machine! - Трактор: слика 4
John Deere John Deere 6120M - demo machine! - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (24)

John Deere John Deere 6120M - demo machine!

Трактор
Ново202115 чНето тежина: 5750 kg131 hp
Германија, Lübeck
Објавено: 18ден
Прашајте за цена
Ново202115 чНето тежина: 5750 kg131 hp
Германија, Lübeck
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120m - demo - Трактор: слика 1
John Deere 6120m - demo - Трактор: слика 2
John Deere 6120m - demo - Трактор: слика 3
John Deere 6120m - demo - Трактор: слика 4
John Deere 6120m - demo - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (10)

John Deere 6120m - demo

Трактор
202353 ч89 hp
Германија, DE-30890 BARSINGHAUSEN OT GROSS MUNZEL
Објавено: 3денБрој на оглас 46618-K1KCFQH

89 900EUR

 • ≈ 5 533 362 MKD
 • ≈ 97 641 USD
202353 ч89 hp
Германија, DE-30890 BARSINGHAUSEN OT GROSS MUNZEL
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120m 6120 m - Трактор: слика 1
John Deere 6120m 6120 m - Трактор: слика 2
John Deere 6120m 6120 m - Трактор: слика 3
John Deere 6120m 6120 m - Трактор: слика 4
John Deere 6120m 6120 m - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (24)

John Deere 6120m 6120 m

Трактор
20211456 ч89 hp
Германија, DE-93055 REGENSBURG
Објавено: 1месБрој на оглас 46618-F6UYHYM

108 500EUR

 • ≈ 6 678 196 MKD
 • ≈ 117 842 USD
20211456 ч89 hp
Германија, DE-93055 REGENSBURG
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120 m - Трактор: слика 1
John Deere 6120 m - Трактор: слика 2
John Deere 6120 m - Трактор: слика 3
John Deere 6120 m - Трактор: слика 4
John Deere 6120 m - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (10)

John Deere 6120 m

Трактор
2021
Германија, FR-15130 YTRAC
Објавено: 13денБрој на оглас 46618-YDLVIM8

86 000EUR

 • ≈ 5 293 317 MKD
 • ≈ 93 405 USD
2021
Германија, FR-15130 YTRAC
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120 m - Трактор: слика 1
John Deere 6120 m - Трактор: слика 2
John Deere 6120 m - Трактор: слика 3
John Deere 6120 m - Трактор: слика 4
John Deere 6120 m - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (24)

John Deere 6120 m

Трактор
202120 ч89 hp
Германија, AT-8410 KALSDORF
Објавено: 29денБрој на оглас 46618-XJS5BVQ

99 900EUR

 • ≈ 6 148 864 MKD
 • ≈ 108 502 USD
202120 ч89 hp
Германија, AT-8410 KALSDORF
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120M - Трактор: слика 1
John Deere 6120M - Трактор: слика 2
John Deere 6120M - Трактор: слика 3
John Deere 6120M - Трактор: слика 4
John Deere 6120M - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (26)

John Deere 6120M

Трактор
20212292 ч120 hp
Германија, Süderstrasse 41
Објавено: 2денБрој на оглас 25735

69 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 4 246 963 MKD
 • ≈ 74 941 USD
20212292 ч120 hp
Германија, Süderstrasse 41
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120m - Трактор: слика 1
John Deere 6120m - Трактор: слика 2
John Deere 6120m - Трактор: слика 3
John Deere 6120m - Трактор: слика 4
John Deere 6120m - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (17)

John Deere 6120m

Трактор
20211170 ч108 hp
Германија, DE-96349 STEINWIESEN
Објавено: 2мес 12денБрој на оглас 46618-6RHHSIA

77 900EUR

 • ≈ 4 794 760 MKD
 • ≈ 84 607 USD
20211170 ч108 hp
Германија, DE-96349 STEINWIESEN
Контактирајте го продавачот
John Deere 6195M - demo machine! - Трактор: слика 1
John Deere 6195M - demo machine! - Трактор: слика 2
John Deere 6195M - demo machine! - Трактор: слика 3
John Deere 6195M - demo machine! - Трактор: слика 4
John Deere 6195M - demo machine! - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (23)

John Deere 6195M - demo machine!

Трактор
2023121 чНето тежина: 7500 kg191 hp
Германија, Lübeck
Објавено: 1мес 23ден
Прашајте за цена
2023121 чНето тежина: 7500 kg191 hp
Германија, Lübeck
Контактирајте го продавачот
John Deere 7R350 - demo machine! - Трактор: слика 1
John Deere 7R350 - demo machine! - Трактор: слика 2
John Deere 7R350 - demo machine! - Трактор: слика 3
John Deere 7R350 - demo machine! - Трактор: слика 4
John Deere 7R350 - demo machine! - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

John Deere 7R350 - demo machine!

Трактор
2021335 чНето тежина: 11400 kg344 hp
Германија, Lübeck
Објавено: 1мес 23ден
Прашајте за цена
2021335 чНето тежина: 11400 kg344 hp
Германија, Lübeck
Контактирајте го продавачот
John Deere 6120M , 6120 m - Трактор: слика 1
John Deere 6120M , 6120 m - Трактор: слика 2
John Deere 6120M , 6120 m - Трактор: слика 3
John Deere 6120M , 6120 m - Трактор: слика 4
John Deere 6120M , 6120 m - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

John Deere 6120M , 6120 m

Трактор
20194160 ч120 hp
Холандија, Oldert 2 , 5761 PA Bakel (Region: Noord-Brabant) Netherlands
Објавено: 3ден
Прашајте за цена
20194160 ч120 hp
Холандија, Oldert 2 , 5761 PA Bakel (Region: Noord-Brabant) Netherlands
Контактирајте го продавачот

Нов Трактор John Deere John Deere 6120M - demo machine!

Објавено: 25ден

Хм, се чини ставка продадена
Нов Трактор John Deere John Deere 6120M - demo machine!: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Нов Трактор John Deere John Deere 6120M - demo machine!: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 25ден

ПРОДАДЕНО

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": John Deere John Deere 6120M - demo machine!

Поставете оглас "Потребна е техника"
Бренд

Година на производство

2021
Ново

Состојба

нова
Дата на прва регистрација

01.11.2022
Технички преглед

Valid till 2024-11
Машински часови

15 ч
Нето тежина

5750 kg
Максимална брзина

40 km/h
Боја

зелена
Локација

Мотор/погонска група
емисиона класа

Евро 5
гориво

дизел
поместување

4500 cc
излезна моќност

131 hp
мотор

John Deere PowerTech EWL
пренос

PowerShift
сила при поаѓање

Шасија/суспензија
конфигурација на оска

4x4
број на оски

2-оски
предни гуми

480/70R24 Continental
задни гуми

520/70R38 Continental
спојка на приколката

Тело/надградба
кутија за алат

Кабина/внатрешност
светла за магла

дополнителни светла

електрични прозори

електрични огледала

контролор на брзината

греење на седиштата

возачко пневматско седиште

радио

MP3 плеер

Повеќе информации

Колёсный трактор / Wheel Tractor John Deere 6120M

Год выпуска / Year of manufacture: 2021 - demo machine!

Отработано моточасов / Operating hours: 15 h.

Шасси пневмоколесное / Chassis:

Двигатель / Engine: John Deere - PowerTech EWL - 4.500 cm³ (98 kW – 133 PS) Euro5/Tier5

Расстояние между осями / Wheelbase: 2.400 mm

Шины передний мост / Tyres front axle: 480/70R24 Continental

Шины задний мост / Tyres rear axle: 520/70R38 Continental

Трансмиссия / Transmission: AUTOMATIC POWERSHIFT (APS)

Скорость движения / Max. Travel speed: 40 km/h

Габаритные размеры / Dimensions:

Транспортировочная длина / Transport length: 4.327 mm

Транспортировочная ширина / Transport width: 2.250 mm

Транспортировочная высота / Transport height: 2.763 mm

Рабочий вес / Operating weight: 5.750 kg

Комплектация / Options:

Комфортабельная кабина с кондиционером и системой отопления;

Radio-MP3-Player; cиденье оператора на воздушной подушке и подогревом;

аккустическое предупреждение заднего хода; ISOBUS;

CommandARM with ZSGs; быстросъёмное устройство.

Cabin with air conditioner automatic; Joystick Control; Radio-MP3-Player;

Satellite communication system; Adjustable steering column;

CommandARM with ZSGs; acoustic reverse alarm; Intelligent Power Management;

Immobilizer; Torque proportioning differentials, front and rear;

5 double-acting control units; Power Beyond; sprung front axle;

Compressed air system 1- & 2-circle; multifunction electronic lever;

ISOBUS - outlet; Hydraulic upper link rear; traction pendulum;

automatic trailer coupling; Front power lifters; Upper handlebar front;

Fender’s front and rear; Lighting equipment for night works; CE & EPA Certified.

Video: show contacts

Video: show contacts

Сроки поставки / Delivery Time: немедленно / prompt!

Цена / Price: договорная / per Anfrage / to be agreed – EURO EXW Germany.

Мы можем обеспечить надёжную транспортировку

до необходимого конечного пункта назначения!

Wir können für Sie einen sicheren Transport bis zu Bestimmungsort organisieren!

We can arrange for you a safe transport to the place of destination!

BUCHHAMMER Handel GmbH

Alexander Buchhammer

Willy-Brand-Allee 31A, 23554 Lübeck, Germany

Mobil: show contacts (WhatsApp & Viber) & по-русски

Mobil: show contacts – по-русскиshow contacts />

Skype: show contacts="#seller-contacts">show contacts

E-Mail: show contacts

show contacts

ПРОДАДЕНО

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": John Deere John Deere 6120M - demo machine!

Поставете оглас "Потребна е техника"
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Agricultural machinery
t1 test archive - Buchhammer Handel GmbH