Трактор со тркала John Deere 8310R

Онлајн: 2мес 3ден

Бренд JOHN DEERE
Модел 8310R
Идентификација 12568-1970
Година на производство 2012
Машински часови 3 569 ч
Максимална брзина 50 km/h
Локација Германија, Büren
Телефон +49 2951...
Мотор/погонска група
 • излезна моќност: 254 hp (189 KW)
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x4
 • погон на сите тркала
 • предни гуми: 600/70R30
 • задни гуми: 800/70R38
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • клима уред
 • серво волан
 • возачко пневматско седиште
 • радио
 • компјутер за патување

Продавач
Schlüter Landtechnik
Schlüter Landtechnik Германија
Доверлив
Локално време на дилерот
08:15
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Трактор со тркала John Deere 7920
John Deere 7920
2004, 15 557 km, 4x4, 15 557 ч
Германија, Büren
29 412 EUR
Трактор со тркала John Deere 7920, 2004
Трактор со тркала John Deere 6900
John Deere 6900
1996
Германија, Büren
25 000 EUR
Трактор со тркала John Deere 6900, 1996
Трактор со тркала John Deere 6920
John Deere 6920
2006, 4x4, 10 700 ч
Германија, Büren
27 586 EUR
Трактор со тркала John Deere 6920, 2006
Трактор со тркала John Deere 6170M
John Deere 6170M
2014, 4x4, 5 600 ч
Германија, Büren
Трактор со тркала John Deere 6170M, 2014
Трактор со тркала Massey Ferguson 7624 Dyna-VT
Massey Ferguson 7624 Dyna-VT
2012, 2 741 ч
Германија, Büren
69 828 EUR
Трактор со тркала Massey Ferguson 7624 Dyna-VT, 2012
Трактор со тркала John Deere 8310r
John Deere 8310r
2012, 3 720 ч
Германија, Hamburg
99 000 EUR
Трактор со тркала John Deere 8310r, 2012
Трактор со тркала John Deere 8310R
John Deere 8310R
2012, 4x4, 6 200 ч
Германија, Hamburg
100 420 EUR
Трактор со тркала John Deere 8310R, 2012
Трактор со тркала John Deere 8310 RT
John Deere 8310 RT
2012, 7 576 ч
Италија, San Giorgio di Piano
123 000 EUR
Трактор со тркала John Deere 8310 RT, 2012
Трактор со тркала John Deere 8310r
John Deere 8310r
2013, 3 230 ч
Германија, Hamburg
120 000 EUR
Трактор со тркала John Deere 8310r, 2013
Трактор со тркала JOHN DEERE 8310R
JOHN DEERE 8310R
2013, 4x4, 3 936 ч, 2-оски
Германија, Altenweddingen
122 000 EUR
Трактор со тркала JOHN DEERE 8310R, 2013
Трактор со тркала John Deere 8310R Med nye bagdæk
John Deere 8310R Med nye bagdæk
2015, 5 156 ч
Данска, Lintrup
91 416 EUR
Трактор со тркала John Deere 8310R Med nye bagdæk, 2015
Трактор со тркала John Deere 8310 Med frontlift
John Deere 8310 Med frontlift
2000, 6 926 ч
Данска, Lintrup
48 384 EUR
Трактор со тркала John Deere 8310 Med frontlift, 2000

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.