Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D) Трансмисија за продажба, ID: 5673084
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Are you a seller?

Find your customers with Truck1!

Add your company

Ја имаме нивната доверба!

Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)

Нов Трансмисија за Градежна машина Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)

Објавено: 3мес 4ден

Додај во омилени
PDF
Нов Трансмисија за Зглобен истоварувач Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D): слика 1
Нов Трансмисија за Зглобен истоварувач Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D): слика 2
Нов Трансмисија за Зглобен истоварувач Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D): слика 3
Ask for all available pictures

Објавено: 3мес 4ден

Додај во омилени
PDF
Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

Rebuilt Volvo Torque converter voe 11038440
ОЕМ замена

voe 11038440
Ново

Состојба

нова
Локација

Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКАchevron_right
Повратен повик
Доплнително
гаранција

Побарајте подетални информации
Повеќе информации

Volvo Torque converter oem voe 11038440

Our experience in this industry has allowed us to develop a Torque converter rebuild & maintenance program that is consistent with OEM expectations. Each component that goes through our program is thoroughly tested and inspected for defects in material, quality and workmanship. In every part we remanufacture, we replace or rebuild for maximum durability.

A25D, A25E, A25F, A25F/G, A25G, A30 VOLVO BM, A30C, A30C VOLVO BM, A30D, A30E, A30F, A30F/G, A30G, A35, A35C, A35C VOLVO BM, A35D, A35E, A35E FS, A35F, A35F FS, A35F/G, A35F/G FS, A35G, A40, A40 VOLVO

All Pictures shown are for illustration purpose only.

More information

Part suitable for: machines

General condition: very good

Technical condition: very good

Visual appearance: very good

Damages: none

Warranty: 12 months

Type number: voe 11038440

Serial number: Volvo Voe11038440

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.
watch_later
Локално време на дилерот:
19:57
Доверлив
2 Повеќе од 2 години со Truck1

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Spare parts
t1 test unit - Truck Tech Rebuilt