Volvo 11038434 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D) Трансмисија за продажба, ID: 5673062
Каталог
Продава
Поставете оглас

Volvo 11038434 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)

Нов Трансмисија за Градежна машинаVolvo 11038434 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)
Ново|2021|voe11038434

Нов Трансмисија за Зглобни истоварувачи Volvo 11038434 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)

Објавено: 9ден

PDF
Нов Трансмисија за Зглобен истоварувач Volvo 11038434 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D): слика 1
Нов Трансмисија за Зглобен истоварувач Volvo 11038434 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D): слика 2
Ask for all available pictures

Објавено: 9ден

PDF
Бренд

Број на оглас

Rebuilt Volvo Torque converter voe 11038434
Година на производство

2021
ОЕМ замена

voe11038434
Ново

Состојба

нова
Локација

Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Доплнително
гаранција

Повеќе информации

Volvo Torque converter oem voe 11038434

Our experience in this industry has allowed us to develop a Torque converter rebuild & maintenance program that is consistent with OEM expectations. Each component that goes through our program is thoroughly tested and inspected for defects in material, quality and workmanship. In every part we remanufacture, we replace or rebuild for maximum durability.

A25D, A25E, A25F, A25F/G, A25G, A30 VOLVO BM, A30C, A30C VOLVO BM, A30D, A30E, A30F, A30F/G, A30G, A35, A35C, A35C VOLVO BM, A35D, A35E, A35E FS, A35F, A35F FS, A35F/G, A35F/G FS, A35G, A40, A40 VOLVO

All Pictures shown are for illustration purpose only.

More information

Year of manufacture: 2021

Part suitable for: machines

General condition: very good

Technical condition: very good

Visual appearance: very good

Damages: none

Warranty: 12 months

Type number: voe11038434

Serial number: Volvo Voe11038434 A25 A30 A35 A40 (D)

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Слични понуди
Трансмисија VOLVO
Volvo voe 11038442 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)
2021
Холандија, Elst
Трансмисија VOLVO
Volvo 11038440 Torque converter A25 A30 A35 A40 (D)
Холандија, Elst
Трансмисија VOLVO
Volvo TORK KONVERTÖR Volvo A25D,A35D,A40D,A30D,A30E,(11038776,17264482)
2021
Турција
Трансмисија MANITOU
Manitou Maniscopic Mt425cp Torque Converter Torque Converter
550 EUR
Ирска, Cork
Трансмисија VOLVO
Volvo TORK KONVERTÖR Volvo A40F , A40E, A25E, A30E, A35E, A35F (11038455,17264483)
2021
Турција
Трансмисија VOLVO
Volvo TORK Voe17264483 Volvo A40E , A40F , A35E , A35F , A25F
2021
Турција, ANKARA
Трансмисија CATERPILLAR
& TORQUE CONVERTER GP CATERPILLAR D300D 5MG324
Италија
Трансмисија VOLVO
VOLVO PT1560 22545 A25D, A30D
Хрватска
Трансмисија VOLVO
Volvo TORK KONVERTÖR (11038435 , 11036967 ,11038432 ) Volvo A25C, A30C, A30C BM, A35C, A35C BM
2021
Турција, ANKARA
Трансмисија CATERPILLAR
Rebuilt torque converter (1T0611) CATERPILLAR D9G
Италија
Трансмисија JCB
Jcb 412s, 416 Torque Converter 04/600806, 04600806
550 EUR
Ирска, Cork
Трансмисија MANITOU
Manitou Mlt 735-120 Lsu Transmission Torque Converter 209700, 245528
799 EUR
Ирска, Cork
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Spare parts
t1 test unit - Truck Tech Rebuilt