Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump Менувач за продажба, ID: 5673044
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump

Нов Менувач Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump

Објавено: 29ден

Додај во омилени
PDF
share
Нов Менувач Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump: слика 1
Нов Менувач Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump: слика 2
Нов Менувач Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump: слика 3
Нов Менувач Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump: слика 4
Нов Менувач Volvo VT1906PT With or Without retarder / With or without second steering pump: слика 5
Ask for all available pictures

Објавено: 29ден

Додај во омилени
PDF
share
Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

VT1906PT 8171645
Година на производство

2023
ОЕМ замена

8171645
Ново

Состојба

нова
Локација

Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКАchevron_right
Повратен повик
Доплнително
гаранција

Побарајте подетални информации
Повеќе информации

Specialists in overhaul of manual and fully automatic gearboxes.

Our experience in this industry has allowed us to develop a transmission rebuild & maintenance program that is consistent with OEM expectations. Each component that goes through our program is thoroughly tested and inspected for defects in material, quality and workmanship. In every gearbox we remanufacture, we replace or rebuild for maximum durability as follows:

Rebuild Process:

REBUILT TORQUE CONVERTER

NEW CHARGING PUMP

NEW FRICTION & STEEL CLUTCH PLATES

NEW BUSHINGS

COMPLETE SEAL & GASKET KITS

NEW BEARINGS

SOLENOIDS

INDUCTIVE TRANSMITTER

Standard Warranty: 18 months or 2000 hrs full warranty on replaced parts and workmanship.

Feel free to contact us with your transmission requirements, or any questions you may have.

Volvo FL10, FL12, FM9 FM11, FM12, FM, FH4, FH, FH12, FH13

Volvo A25, A25C, A25D, A25E, A25F, A25F/G, A25G, A30 VOLVO BM, A30C, A30C Volvo BM, A30D, A30E, A30F, A30F/G, A30G, A35, A35C, A35C VOLVO BM, A35D, A35E, A35E FS, A35F, A35F FS, A35F/G, A35F/G FS, A35G, A40, A40C, A40D, A40E, A40F, A40G

More information

Year of manufacture: 2023

Part suitable for: trucks

General condition: very good

Technical condition: very good

Visual appearance: very good

Warranty: 18 months

Type number: 8171645

Serial number: 2003031001

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.
watch_later
Локално време на дилерот:
04:30
5.0
Осврти: 3
Доверлив
2 Повеќе од 2 години со Truck1

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Spare parts
t1 test unit - Truck Tech Rebuilt