Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689 Менувач за продажба, ID: 5673054
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689

Нов Менувач за Градежна машинаVolvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689
Ново|1967|22640 22650 22689
Контактирајте го продавачот

Нов Менувач за Градежна машина Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689

Објавено: 1мес 5ден

Додај во омилени
PDF
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689: слика 1
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689: слика 2
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689: слика 3
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo Versnellingsbak PT1862 PT1863 22640 22650 22689: слика 4
Ask for all available pictures

Објавено: 1мес 5ден

Додај во омилени
PDF
Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

PT1862 PT1863 22640 22650 22689
Година на производство

1967
ОЕМ замена

22640 22650 22689
Ново

Состојба

нова
Локација

Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Повратен повик
Побарајте подетални информации
Повеќе информации

Our experience in this industry has allowed us to develop a transmission rebuild & maintenance program that is consistent with OEM expectations. Each component that goes through our program is thoroughly tested and inspected for defects in material, quality and workmanship. In every gearbox we remanufacture, we replace or rebuild for maximum durability as follows:

Rebuild Process:

REBUILT TORQUE CONVERTER

NEW CHARGING PUMP

NEW FRICTION & STEEL CLUTCH PLATES

NEW BUSHINGS

COMPLETE SEAL & GASKET KITS

NEW BEARINGS

SOLENOIDS

INDUCTIVE TRANSMITTER

Standard Warranty: 18 months or 2000 hrs full warranty on replaced parts and workmanship.

Feel free to contact us with your transmission requirements, or any questions you may have.

A25D, A25E, A25F, A25F/G, A25G, A30 VOLVO BM, A30C, A30C VOLVO BM, A30D, A30E, A30F, A30F/G, A30G, A35, A35C, A35C VOLVO BM, A35D, A35E, A35E FS, A35F, A35F FS, A35F/G, A35F/G FS, A35G, A40, A40 VOLVO

All Pictures shown are for illustration purpose only.

More information

Year of manufacture: 1967

Part suitable for: machines

Damages: none

Type number: 22640 22650 22689

Serial number: 22640 22650 22689

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Холандија, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.
Локално време на дилерот:
11:14
5.0
Осврти: 3
Доверлив
2 Повеќе од 2 години со Truck1

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Spare parts
t1 test unit - Truck Tech Rebuilt