Нов менувач Volvo versnellingsbak 5HP602C 70306668 ZF4149061014

picture_as_pdf

Тип

Нов менувач

Земја

Холандија

Телефон

+31 648515......

Објавено: 1мес 9ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендVOLVO
Број на огласGereviseerde ZF 5HP602C versnellingsbak voor Volvo B12B Bus
ОЕМ заменаVolvo 70306668 ZF4149061014
Ново
Состојбанова
Доплнително
Гаранција
Опис

Volvo transmission Our experience in this industry has allowed us to develop a transmission rebuild & maintenance program that is consistent with OEM expectations. Each component that goes through our program is thoroughly tested and inspected for defects in material, quality and workmanship. In every gearbox we remanufacture, we replace or rebuild for maximum durability as follows: Rebuild Process: REBUILT TORQUE CONVERTER NEW CHARGING PUMP NEW FRICTION & STEEL CLUTCH PLATES NEW BUSHINGS COMPLETE SEAL & GASKET KITS NEW BEARINGS SOLENOIDS INDUCTIVE TRANSMITTER NEW OILCOOLER Standard Warranty: 18 months or 2000 hrs full warranty on replaced parts and workmanship. Feel free to contact us with your transmission requirements, or any questions you may have. All Pictures shown are for illustration purpose only. More information Part suitable for: buses General condition: very good Technical condition: very good Visual appearance: very good Warranty: 18 months Serial number: Volvo 70306668 ZF4149061014

Побарајте подетални информации
Продавач

Truck Tech Rebuilt

Truck Tech Rebuilt

location_on

Netherlands, Industrieweg Oost 7E 6662 NE Elst, the Nethelands.

phone_iphone
language

www.trucktechrebuilt.nl

access_time

Локално време на дилерот — 21:31


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Truck Tech Rebuilt

t1 test unit Резервни делови

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.