Volvo PT1761A 11038035 (A35C) Менувач за продажба, ID: 5673037
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Volvo PT1761A 11038035 (A35C)

Нов Менувач за Градежна машинаVolvo PT1761A 11038035 (A35C)
Ново|2021|11038035

Нов Менувач за Зглобни истоварувачи Volvo PT1761A 11038035 (A35C)

Објавено: 19ден

PDF
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo PT1761A 11038035 (A35C): слика 1
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo PT1761A 11038035 (A35C): слика 2
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo PT1761A 11038035 (A35C): слика 3
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo PT1761A 11038035 (A35C): слика 4
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo PT1761A 11038035 (A35C): слика 5
Нов Менувач за Зглобен истоварувач Volvo PT1761A 11038035 (A35C): слика 6
Ask for all available pictures

Објавено: 19ден

PDF
Бренд

Година на производство

2021
ОЕМ замена

11038035
Ново

Состојба

нова
Локација

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Доплнително
гаранција

Повеќе информации

Our experience in this industry has allowed us to develop a transmission rebuild & maintenance program that is consistent with OEM expectations. Each component that goes through our program is thoroughly tested and inspected for defects in material, quality and workmanship. In every gearbox we remanufacture, we replace or rebuild for maximum durability as follows:

Rebuild Process:

REBUILT TORQUE CONVERTER

NEW CHARGING PUMP

NEW FRICTION & STEEL CLUTCH PLATES

NEW BUSHINGS

COMPLETE SEAL & GASKET KITS

NEW BEARINGS

SOLENOIDS

INDUCTIVE TRANSMITTER

Standard Warranty: 18 months or 2000 hrs full warranty on replaced parts and workmanship.

Feel free to contact us with your transmission requirements, or any questions you may have.

A25D, A25E, A25F, A25F/G, A25G, A30 VOLVO BM, A30C, A30C VOLVO BM, A30D, A30E, A30F, A30F/G, A30G, A35, A35C, A35C VOLVO BM, A35D, A35E, A35E FS, A35F, A35F FS, A35F/G, A35F/G FS, A35G, A40, A40 VOLVO

All Pictures shown are for illustration purpose only.

More information

Year of manufacture: 2021

Part suitable for: machines

General condition: very good

Technical condition: very good

Visual appearance: very good

Damages: none

Warranty: 18 months

Type number: 11038035

Serial number: 11038035

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Spare parts
t1 test unit - Truck Tech Rebuilt