Кипери приколки


   Страница 1 од 23 1/23   
Сортирај според:
Резултати по страница:
WST Edition Dreiseitenkipper, Einachsig NEU - кипер приколка
 16
4 799 EUR
Нето цена
Ново
2021
1-оски
Бруто тежина: 1 800 kg

Онлајн: 2мес 4ден

WS Trucks GmbH

8

Германија, Dorsten

Müller-Mitteltal KA-TA-R 19 Tandem 3 Seiten Kipper mit Bordmatik - кипер приколка
 16
29 990 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 14 750 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 3мес 12ден

Kutsch Fahrzeughandels GmbH

Германија, Alsdorf

Nopa Tipper - кипер приколка
 20
1 348 EUR
Аукција
2004
Корисна носивост: 17 450 kg
Бруто тежина: 22 000 kg

Онлајн: 1мес 10ден

Fymas Auctions ApS

Данска, Glostrup

JOSKIN 22 KTP - кипер приколка
 10
14 000 EUR
2005
Корисна носивост: 22 000 kg

Онлајн: 6час 3мин

Jur Soetendaal

6

Холандија, LUNTEREN

Идентификација 10240

BOXER HT 30 - кипер приколка
 12
2 375 EUR
1-оски
Корисна носивост: 3 000 kg

Онлајн: 6час 4мин

Jur Soetendaal

6

Холандија, LUNTEREN

Идентификација 10021 - 22

Fliegl TSK 100 3-S-Kipper +Rampen - кипер приколка
 7
12 900 EUR
Нето цена
2014
2-оски
Корисна носивост: 7 170 kg
Бруто тежина: 10 500 kg

Онлајн: 11час 55мин

HenzeTruck GmbH

Германија, Königs-Wusterhausen

Идентификација 27718-B

S2-TD119A Kippanhänger 10t - кипер приколка
 16
16 900 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 9 020 kg
Бруто тежина: 11 900 kg

Онлајн: 11час 56мин

HenzeTruck GmbH

Германија, Königs-Wusterhausen

Идентификација 27644B

Diversen 8 ROUES / LAMMES JOCQUIN - кипер приколка
 9
7 750 EUR
Нето цена
1991
2-оски
Корисна носивост: 14 540 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 18час 20мин

OPTIMA TRUCKS bvba

Белгија, GENK

Идентификација 000000

alga TAT-K 110, Rampen, Tieflader, 11.900kg GG. - кипер приколка
 18
19 800 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 8 770 kg
Бруто тежина: 11 900 kg

Онлајн: 1ден

alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG

Германија, Sittensen

Идентификација SI80856

Humbaur HTK 105024, Rampen, verzinkt, sofort verfügbar - кипер приколка
 16
21 900 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 8 750 kg
Бруто тежина: 11 900 kg

Онлајн: 1ден

alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG

Германија, Sittensen

Идентификација SI80897

Müller-Mitteltal KA-TA-T 13,5 Tandemkippanhänger - кипер приколка
 8
13 900 EUR
Нето цена
2-оски
Корисна носивост: 9 850 kg
Бруто тежина: 13 500 kg

Онлајн: 1ден

Gassmann GmbH

15

Германија, Göttingen

Идентификација 16921

FRUEHAUF L1360 Tri/A - кипер приколка
 16
Аукција
1998

Онлајн: 1ден

Ritchie Bros Auctioneers Spain

9

Шпанија, OCANA, ESP

FRUEHAUF S/R CHASSIS 3 Tri/A - кипер приколка
 18
Аукција
1998

Онлајн: 1ден

Ritchie Bros Auctioneers Spain

9

Шпанија, OCANA, ESP

Meiller MZDA 18/22 Stahl*Trommel*1000 Bordwände*HU05/22 - кипер приколка
 10
8 200 EUR
Нето цена
2000
2-оски
Корисна носивост: 13 130 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2ден

Eschen Nutzfahrzeuge GmbH

11

Германија, Stuhr

Идентификација 0284/21

 Dumpersläp ÖD 90 med skärmar och verktygslåda - кипер приколка
 15
894 EUR
Аукција
 Ilsbo TI-2K - кипер приколка
 11
12 430 EUR
1998
2-оски

Онлајн: 2ден

ATS Sweden

Шведска, Västmanland

Идентификација S2830

ISTRAIL - кипер приколка
 20
32 720 EUR
2015
3-оски

Онлајн: 2ден

ATS Sweden

Шведска, Värmland

Идентификација S2709

Möslein Tandem Kipper Tiefladermit Bordwand- Aufsatz-- - кипер приколка
 11
18 500 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 7 220 kg
Бруто тежина: 10 500 kg

Онлајн: 2ден

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 124893

Möslein 13 t Tandemkipper- Tieflader-- Neuwertig -- - кипер приколка
 8
Прашајте за цена
2019
2-оски
Корисна носивост: 10 020 kg
Бруто тежина: 13 000 kg

Онлајн: 2ден

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 132097

Möslein Kipper Tieflader, Breite Reifen-- Neufahrzeug - - кипер приколка
 12
18 300 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 8 620 kg
Бруто тежина: 11 600 kg

Онлајн: 2ден

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 131236

Möslein Tandem 3- Seitenkipper Tieflader, Gitteraufsatz - кипер приколка
 9
18 500 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 8 750 kg
Бруто тежина: 11 900 kg

Онлајн: 2ден

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 130811

Möslein Tandem Kipper Tieflader-- Neufahrzeug -- - кипер приколка
 13
16 400 EUR
Нето цена
Ново
2021
2-оски
Корисна носивост: 7 360 kg
Бруто тежина: 10 500 kg

Онлајн: 2ден

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 123320

NEU Auffahrrampen, Alurampen,Verladerampen, 8 t - кипер приколка
 5
1 200 EUR
Нето цена
2019

Онлајн: 2ден

Moeslein Fahrzeugbau

16

Германија, Schwebheim

Идентификација 123428

1 2 3 23   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.