Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD за продажба - ID: 8108669
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD

Нов Шасијска полуприколкаMammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD
Ново

Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD

Објавено: 4мес 1ден

PDF
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 1
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 2
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 3
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 4
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 5
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 6
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 7
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 8
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 9
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 10
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 11
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 12
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 13
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 14
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 15
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 16
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 17
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 18
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 19
Нов Шасијска полуприколка Mammut SKELETAL SEMI TRAILER 40 TON PAYLOAD: слика 20
Ask for all available pictures

Објавено: 4мес 1ден

PDF
Ново

Состојба

нова
Боја

бела

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Повеќе информации

Overall Length:

12,420 mm (approx)

Bed Length:

12,200 mm (approx)

Bed Width:

2,500 (approx)

Weight:

40 Ton Payload (Max)

Chassis:

Longitudinal members of hot rolled / welded I beams of Grade ST 52-3 or equivalent. All other cross members/ pressed steel channels/plates of Grade ST 37-2 or equivalent.

Axle/Suspension:

2 x 16 Tons Mech Overslung suspension axles.

Tyres:

8+1 Nos. 315/80 R22.5” tyres. (On Road Pattern)

Rims:

8+1 Nos. 9.00 x 22.5” Steel disc rims SAF (Sauer) / Equi.

Brakes :

Twin line drum brakes, acting on all wheels with ‘S’ cam actuation. KNORR / WABCO / NEVPA / Equivalent. Single acting diaphragm brake chambers on all axles. Service & Emergency valves. Automatic Load, Sensing Valve, Air Reservoir, Manual Parking brake.

Landing Gear:

Two speed mechanical telescopic type. SAF (SAUER) / FUWA / Equi.

King pin:

"2” dia. to SAE standard. SAF / Equi. Interchangable to 3.5”"

Electrical :

7 way quick release connector, Pair of 24 volts rear light units, comprising of Tail light, brake and signal lights fitted with high intensity bulbs ASPOCK / Dyresel / equivalent.

Painting System :

Surface Treatment Grit blasted to S.A.2.5 (Swedish Std.) One coat of Zinc Rich epoxy primer and top coat of high gloss Polyurethane finish paint in single colour. (RALTBA)

Warranty :

One year from the date of delivery of product for all manufacturing defects. Wear & tear parts are not included.

Interior features & Safety

Registration plate lamp.

4 Nos. Side markers on either sides.

Reverse light & horn

1 No. Beacon lights.

Mudguards with Rubber mudflaps.

Rear bumper with Reflecting stripes.

1 No. Tool box without tools.

2 Nos. Winch type spare wheel carrier.

08 Nos. Twist locks (Handle Type)

1 No. Fire Extinguisher Bracket.

Side under run protection.

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Semi-trailer
t1 test unit - Ghassan Aboud Commercial vehicles & Equipment