Нов полуприколка платформа EMIRSAN 40 Ft Flatbed Trailer | Container Carrier 2021

picture_as_pdf

picture_as_pdf

15 459 EUR

Нето цена

Тип

Нов полуприколка платформа

Година

2021

Земја

Турција

Телефон

+905323846......

EMIRSAN на лизинг

Онлајн: 1мес 24ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендEMIRSAN
Година на производство2021
Ново
Состојбанова
Нето тежина8500 kg
Бруто тежина53500 kg
Корисна носивост45000 kg
Бојабела
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Број на оски3-оски
Оските праватEMIRSAN
Сопирачкитапан
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Гуми12R 22,5
Резервно тркало
Двојни тркала
Тело/надградба
ТелоContainers: 1x20, 1x30, 1x40, 1x45
За транспорт наконтејнери
Кутија за алат
Држач за резервно тркало

Опис


CONTAINER TRAILERS DETAILS

Container Locks: 4 to 12 locks for 1×20 Feet, 1×40 feet, 2×20 feet, 1×30 feet

Axles: BPW or BPW type Turkish brand axles with 9-12-14-16 tons capacity, drum or disc option

Brakes: Wabco EBS or Wabco ABS brake system

Suspension: Air suspension, hydraulic, mechanical leaf spring suspension or bogie type suspension

Tires and Rims: Single or Double Tire, 385/60 R22,5 – 315/80 R22,5 – 12 R22,5 – 13 R22,5

Electrical System: Saba brand electrical system with 7 or 15 pin option

King Pin: 2” or 3,5” king pin JOST or equivalant Turkish made

Landing Gear: 25-35 Tons JOST or equivalant Turkish made

Painting: DYO brand with primer coating

Accessories: Tool box, fire box, spare tire carrier, water tank

For more please contact show contacts

Побарајте подетални информации

Продавач

Emirsan Trailer

Emirsan Trailer

location_on

Turkey, Konya

phone_iphone+905323846...
access_time

Локално време на дилерот — 18:35

Лица за контакт

ERDEM ÇAY

ERDEM ÇAY

+90 554500...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.