Полуприколка цистерна KLAESER GAS, Cryogenic, Oxygen, Argon, Nitrogen Gastank

picture_as_pdf

picture_as_pdf

Тип

Полуприколка цистерна

Година

1990

Земја

Германија

Телефон

+492214714......

Онлајн: 1мес 22ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендKLAESER
Година на производство1990
Дата на прва регистрација01.06.1990
Нето тежина11330 kg
Бруто тежина32500 kg
Корисна носивост21170 kg
Капацитет27.5 m³
ADR
Бојабела
Шасија/суспензија
Суспензијавоздух
Број на оски3-оски
Оските праватBPW ECO Plus
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Тело/надградба
За транспорт нагас/LPG
Материјал на телонерѓосувачки челик
Број на прегради на резервоарот1, 27500 l

Опис


KLAESER

used semi-trailer cryogenic vessel

for nitrogen, argon, oxygen.

LIN, LOX, LAR,

Sauerstoff, Argon, Stickstoff,

1990 year

Tare 11330 kg

3 axle BPW

Air suspension

ABS

Pumpe Sefco,

Volume 27,5 м3

Working pressure 3 bar

Криогенный полуприцеп цистерна для сжиженного кислорода, аргона и азота.

Only for export from EU

Verkauf außerhalb der EU.

We have also other tankers for

Sauerstoff, Argon, Stickstoff, Methane, Kohlensaure

LIN, LOX, LAR, LNG und CO2,

argon, oxygen, nitrogen and carbon dioxide.

Please, ask for these offers separately.

Побарајте подетални информации

Продавач

Eurasia Project Management GmbH

Eurasia Project Management GmbH

location_on

Germany, Oberhausen

phone_iphone+492214714...
access_time

Локално време на дилерот — 15:34

Лица за контакт

Dr. Mark Frenkel

Dr. Mark Frenkel

Deutsch, English, Русский

+49 221 47...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.