Хм, се чини ставка продадена

Полуприколка цистерна KLAESER GAS, Cryo, Oxygen, Argon, Nitrogen, Stickstoff.

полуприколка цистерна KLAESER GAS, Cryo, Oxygen, Argon, Nitrogen, Stickstoff.

Контактирајте го продавачот

Privacy policy
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендKLAESER
Година на производство1989
Дата на прва регистрација01.06.1989
Нето тежина11000 kg
Бруто тежина32500 kg
Корисна носивост21500 kg
Капацитет27.5 m³
ADR
Бојабела
Шасија/суспензија
Суспензијавоздух
Број на оски3-оски
Оските праватBPW ECO Plus
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Тело/надградба
За транспорт нагас/LPG
Број на прегради на резервоарот1, 27500 l
Мерач

Опис


Chassis: steel

Tank, test pressure: 5.3 bar

Isothermic: t=-196°C

Tank, pressure: 3 bar

Electronic counter

Computer

Tank heating


KLAESER

used semitrailer

for nitrogen, argon, oxygen.

LIN, LOX, LAR,

Sauerstoff, Argon, Stickstoff,

1989 year

Tare 11000 kg

3 axle BPW

Air suspension

ABS

Pumpe Sefco,

Flowcom 3000,

Printer Epson

Volume 27,5 м3

Working ressure 3 bar

Криогенный полуприцеп цистерна для сжиженного кислорода, аргона и азота.

Only for export from EU

Verkauf außerhalb der EU.

We have also other tankers for

Sauerstoff, Argon, Stickstoff, Methane, Kohlensaure

LIN, LOX, LAR, LNG und CO2,

argon, oxygen, nitrogen and carbon dioxide.

Please, ask for these offers separately.

t1 test archive

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.