Полуприколка цистерна AUREPA cryogenic Gas fired Nitrogen vaporizer

ТипПолуприколка цистерна
Година1980
ЗемјаГерманија
Телефон+492214714......
Онлајн: 1год
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендAUREPA
Година на производство1980
ADR
Шасија/суспензија
Број на оски1-оски
Тело/надградба
За транспорт нагас/LPG

Опис

Isothermic: t=-196°C


Used cryogenic Gas fired Nitrogen vaporizer

for nitrogen, LIN, Stickstoff, Cryo

Working pressure 15 bar

6000-9000 m3/h

Export from EU.

Огневой газовый (пропан/бутан) испаритель азота для сжиженного азота.

We have also other tankers for

Sauerstoff, Argon, Stickstoff, Methane, Kohlensaure

LIN, LOX, LAR, LNG und CO2,

argon, oxygen, nitrogen and carbon dioxide.

Please, ask for these offers separately.

Побарајте подетални информации

Продавач

Eurasia Project Management GmbH

Eurasia Project Management GmbH

+492214714...
Germany, Oberhausen
Локално време на дилерот — 10:48

Лица за контакт

Dr. Mark Frenkel

Dr. Mark Frenkel

Deutsch, English, Русский

+49 221 47...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.