Кипери полуприколки од Германија

Резултати пронајдени: 304

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Кипери полуприколки
 • Бренд
 • Земја на продавачот (1)
  Германија
 • Регион
 • Состојба
 • Аукција, изнајмување
 • Цена, EUR
 • Година
 • Број на оски
 • За транспорт на
 • Корисна носивост, kg
 • Бруто тежина, kg
Кипер полуприколка Meiller MHPS12/27 NOSS1 Stahl - Thermo - Mulde - NEU
9
Кипер полуприколка
Meiller MHPS12/27 NOSS1 Stahl - Thermo - Mulde - NEU
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Ново
Година на производство: 2020
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 32980 kg
Бруто тежина: 39000 kg
39 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 8мес 6ден
Кипер полуприколка SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 52m³
12
Кипер полуприколка
SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 52m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2019
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
28 850,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 24мин
Кипер полуприколка LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
13
Кипер полуприколка
LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
18 450,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 24мин
Кипер полуприколка SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 52m³
12
Кипер полуприколка
SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 52m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2019
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
28 850,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 24мин
Кипер полуприколка LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
13
Кипер полуприколка
LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
18 450,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 24мин
Кипер полуприколка SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 27m³
12
Кипер полуприколка
SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 27m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2018
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
21 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 24мин
Кипер полуприколка SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 52m³
12
Кипер полуприколка
SCHMITZ Auflieger Kipper Alukastenmulde 52m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2019
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
28 850,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 24мин
Кипер полуприколка Carnehl CHKS34HG 3-A 28m3 HARDOX ALCOA Rollplane 5840kg
12
Кипер полуприколка
Carnehl CHKS34HG 3-A 28m3 HARDOX ALCOA Rollplane 5840kg
LKW-Service Nuernberger KG
Германија
Година на производство: 2014
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 32660 kg
Бруто тежина: 38500 kg
Прашајте за цена
Онлајн: 22час 3мин
Кипер полуприколка Schwarzmüller 28m³ Stahl-Kipp Mulde*EG 6150kg*technisch TOP!
15
Кипер полуприколка
Schwarzmüller 28m³ Stahl-Kipp Mulde*EG 6150kg*technisch TOP!
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2018
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29850 kg
Бруто тежина: 36000 kg
22 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 22час 36мин
Кипер полуприколка Langendorf SKS-HS18/27*23m³ Stahl*1.Hd*Zwillingsreifen*BPW
11
Кипер полуприколка
Langendorf SKS-HS18/27*23m³ Stahl*1.Hd*Zwillingsreifen*BPW
Eschen Nutzfahrzeuge GmbH
Германија
Година на производство: 2004
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 25100 kg
Бруто тежина: 32000 kg
6 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 22час 52мин
Кипер полуприколка Meiller Auflieger F.X. Meiller MHPS 44 /KISA3 ISO Thermo
13
Кипер полуприколка
Meiller Auflieger F.X. Meiller MHPS 44 /KISA3 ISO Thermo
Golec Nutzfahrzeuge
Германија
Година на производство: 2018
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 28100 kg
Бруто тежина: 35000 kg
25 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 23час 12мин
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AR  28 cbm
6
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AR 28 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2015
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 30160 kg
Бруто тежина: 35000 kg
17 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AK  40 cbm
6
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AK 40 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2010
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29320 kg
Бруто тежина: 35000 kg
14 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Кипер полуприколка Schmitz Cargobull SKI 24 9,6 ALUMULDE GETREIDE 50 m³ / MULTITÜRE !
20
Кипер полуприколка
Schmitz Cargobull SKI 24 9,6 ALUMULDE GETREIDE 50 m³ / MULTITÜRE !
griener gmbh nutzfahrzeuge und mehr ...
Германија
Година на производство: 2020
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 36000 kg
36 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Кипер полуприколка Schmitz Cargobull SGF S3 45m³Alu*Luft/Lift*Pendelklappe*Getreide
15
Кипер полуприколка
Schmitz Cargobull SGF S3 45m³Alu*Luft/Lift*Pendelklappe*Getreide
Eschen Nutzfahrzeuge GmbH
Германија
Година на производство: 2014
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29000 kg
Бруто тежина: 35000 kg
23 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Кипер полуприколка SCHMITZ 3 Achs Kippauflieger SKI24SL7.2/ 30 m³, Getreidesch.
20
Кипер полуприколка
SCHMITZ 3 Achs Kippauflieger SKI24SL7.2/ 30 m³, Getreidesch.
Peitzmeyer - Fahrzeug- und Geraetevertrieb
Германија
Година на производство: 2015
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29850 kg
Бруто тежина: 35000 kg
20 600  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Кипер полуприколка Heuser
13
Кипер полуприколка
Heuser
Troostwijk Auctions
Германија
500  EUR
Аукција
Онлајн: 2ден
Кипер полуприколка LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
14
Кипер полуприколка
LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
18 450,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Кипер полуприколка Schmitz Cargobull SKI 18 SL06 -7,2 ca. 25m³
15
Кипер полуприколка
Schmitz Cargobull SKI 18 SL06 -7,2 ca. 25m³
Ahmad Khaibar Zoltani
Германија
Година на производство: 2011
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 26420 kg
Бруто тежина: 32500 kg
8 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Кипер полуприколка Meiller MHPS 15/18 NOSS1, Stahl, 27m³, BPW, Luftfederung
12
Кипер полуприколка
Meiller MHPS 15/18 NOSS1, Stahl, 27m³, BPW, Luftfederung
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2013
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 27300 kg
Бруто тежина: 33000 kg
11 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Кипер полуприколка Meiller MHPS 41/3, Stahl, 27m³, Luft-Lift, Schütte
9
Кипер полуприколка
Meiller MHPS 41/3, Stahl, 27m³, Luft-Lift, Schütte
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2009
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 27870 kg
Бруто тежина: 35000 kg
11 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Страница 1 од 16
Резултати пронајдени: 304
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.