Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane од Германија, 32500 EUR за продажба - ID: 7831558
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

32 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 1 999 260 MKD
  • ≈ 35 171 USD

Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane

Кипер полуприколкаMeiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane
2023|3-оски|32860 kg|39000 kg

32 500EUR

Цена без ДДВ

Контактирајте го продавачот

Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane

Објавено: 4мес 6ден

Додај во омилени
PDF
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 1
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 2
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 3
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 4
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 5
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 6
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 7
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 8
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 9
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 10
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 11
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 12
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 13
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 14
Кипер полуприколка Meiller MHPS 44.3N*NEW* | 25m³ Stahl*Luft/Lift*Rollplane: слика 15
Ask for all available pictures

Објавено: 4мес 6ден

Додај во омилени
PDF

32 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 1 999 260 MKD
  • ≈ 35 171 USD
Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

Float23
Година на производство

2023
Бруто тежина

39000 kg
Корисна носивост

32860 kg
Локација

Германија, 3 - K Weg 7, DE-28816 Stuhr, Germany

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Повратен повик
Шасија/суспензија
суспензија

воздух
број на оски

сопирачки

диск
ABS - антиблокирачки систем за сопирање

Тело/надградба
должина на утовар

7600 mm
ширина на утовар

2300 mm
висина на утовар

1500 mm
волумен на утовар

25 m³
Побарајте подетални информации
Повеќе информации

NEU/NEW

Halbrunde 25 m³ Stahl-Kippbrücke (Halfpipe) mit stabilisierendem Frontteleskopzylinder

Motorwagen:

• Aufsattelhöhe unbeladen ca. 1.247 mm

Aufbau

• Stahlkippbrücke

• außenliegende schräge Pendelrückwand (ohne Schütte)

• Boden 5/6 mm

• Seitenwände 4 mm

• Stirnwand 4 mm

• Rückwand 4 mm

• seitliche Knebelverschlüsse an der Rückwand

• Luftfederung

• Achslift an der 1. Achse

• Scheibenbremsen für Felgengröße 22,5"

• lackierte Stahlfelgen

• mechanisch einfach klappbarer Unterfahrschutz

• Stahlfallstützen mit Tellerfuß (T-Fuß)

Zubehör

• MEILLER PVC Rollplane inkl. Aluminiumanlegeleiter (4 m)

• Aluminiumbedienstand für Rollplane inkl. Aufstieg in Fahrtrichtung links am Rahmen

• 1 x LED-Arbeitsscheinwerfer

Farbe

• Fahrwerkrahmen Schwarzgrau RAL 7021

• Kippbrückenfarbe Weissaluminium RAL 9006

• Planenfarbe: RAL 9006 weißaluminium

Alle Angaben ohne Gewähr / Zwischenverkauf vorbehalten

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

32 500EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 1 999 260 MKD
  • ≈ 35 171 USD
Германија, 3 - K Weg 7, DE-28816 Stuhr, Germany
Локално време на дилерот:
10:05
4.6
Осврти: 87
Доверлив
14 Повеќе од 14 години со Truck1

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Semi-trailer
t1 test unit - Eschen Nutzfahrzeuge GmbH