Кипери полуприколки LANGENDORF

Резултати пронајдени: 46

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Кипери полуприколки
 • Бренд (1)
  LANGENDORF
 • Земја на продавачот
 • Состојба
 • Цена, EUR
 • Година
 • Број на оски
 • За транспорт на
 • Корисна носивост, kg
 • Бруто тежина, kg
Кипер полуприколка LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
13
Кипер полуприколка
LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
18 450,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 49мин
Кипер полуприколка LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
13
Кипер полуприколка
LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
18 450,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 8час 49мин
Кипер полуприколка LANGENDORF Sk24
5
Кипер полуприколка
LANGENDORF Sk24
SZABÓ JÓNÁS
Унгарија
Година на производство: 2005
Број на оски: 3-оски
7 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 18час 14мин
Кипер полуприколка Langendorf SKS-HS18/27*23m³ Stahl*1.Hd*Zwillingsreifen*BPW
11
Кипер полуприколка
Langendorf SKS-HS18/27*23m³ Stahl*1.Hd*Zwillingsreifen*BPW
Eschen Nutzfahrzeuge GmbH
Германија
Година на производство: 2004
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 25100 kg
Бруто тежина: 32000 kg
6 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 23час 17мин
Кипер полуприколка LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
14
Кипер полуприколка
LANGENDORF Auflieger Kipper Alukastenmulde 23m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
18 450,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Кипер полуприколка LANGENDORF Tipper Standard 26m³
10
Кипер полуприколка
LANGENDORF Tipper Standard 26m³
Schmitz Cargobull Baltic UAB
Литванија
Година на производство: 2020
Број на оски: 3-оски
22 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Langendorf SKA24/29 3 axles Thermomulde 22m3 Thermo Isoliert
1
16
Кипер полуприколка
Langendorf SKA24/29 3 axles Thermomulde 22m3 Thermo Isoliert
BAS World
Холандија
Година на производство: 2008
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 32400 kg
Бруто тежина: 38000 kg
9 400  EUR
Нето цена
Онлајн: 10ден
Кипер полуприколка Langendorf Smart Dreiachs Sattelauflieger 26m³
15
Кипер полуприколка
Langendorf Smart Dreiachs Sattelauflieger 26m³
Wiese Transporttechnik Gmbh
Германија
Ново
Година на производство: 2021
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 33000 kg
Бруто тежина: 39000 kg
27 990  EUR
Нето цена
Онлајн: 14ден
Кипер полуприколка Langendorf Smart Dreiachs Sattelauflieger 30 m³
14
Кипер полуприколка
Langendorf Smart Dreiachs Sattelauflieger 30 m³
Wiese Transporttechnik Gmbh
Германија
Ново
Година на производство: 2021
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 39000 kg
27 990  EUR
Нето цена
Онлајн: 14ден
Кипер полуприколка Langendorf Smart Dreiachs Sattelauflieger 26m³
15
Кипер полуприколка
Langendorf Smart Dreiachs Sattelauflieger 26m³
Wiese Transporttechnik Gmbh
Германија
Ново
Година на производство: 2021
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 33000 kg
Бруто тежина: 39000 kg
27 990  EUR
Нето цена
Онлајн: 14ден
Кипер полуприколка Langendorf SKA 18/28 Thermo Alu Kippauflieger Leer 4.880 Kg
15
Кипер полуприколка
Langendorf SKA 18/28 Thermo Alu Kippauflieger Leer 4.880 Kg
Golec Nutzfahrzeuge
Германија
Година на производство: 2014
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 29120 kg
Бруто тежина: 34000 kg
16 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 5ден
Кипер полуприколка Langendorf SK 24, Alu, 54m³, Kombitür, Getreide, Alu-Felgen
15
Кипер полуприколка
Langendorf SK 24, Alu, 54m³, Kombitür, Getreide, Alu-Felgen
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co.KG
Германија
Година на производство: 2017
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 32680 kg
Бруто тежина: 39000 kg
25 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 6ден
Кипер полуприколка Langendorf SKS18/24 Auflieger*21m³*Stahl*Trommel*BPW Achsen
11
Кипер полуприколка
Langendorf SKS18/24 Auflieger*21m³*Stahl*Trommel*BPW Achsen
Eschen Nutzfahrzeuge GmbH
Германија
Година на производство: 1996
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 23900 kg
Бруто тежина: 31500 kg
4 200  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 23ден
Кипер полуприколка Langendorf SKS-HS 24/28 Stahlmulde ca. 26m³, Liftachse,
15
Кипер полуприколка
Langendorf SKS-HS 24/28 Stahlmulde ca. 26m³, Liftachse,
Gassmann GmbH
Германија
Година на производство: 2013
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 28060 kg
Бруто тежина: 35000 kg
15 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 27ден
Кипер полуприколка LANGENDORF Thermomulde
2
Кипер полуприколка
LANGENDORF Thermomulde
Markus Assfalg Transporte und Fahrzeughandel
Германија
За транспорт на: битумен
Година на производство: 2015
Број на оски: 3-оски
Прашајте за цена
Онлајн: 2мес 3ден
Кипер полуприколка Langendorf - SKS HB 18/27
5
Кипер полуприколка
Langendorf - SKS HB 18/27
Esmatrans AG
Швајцарија
Година на производство: 2005
Корисна носивост: 25400 kg
Бруто тежина: 31500 kg
8 700  EUR
Онлајн: 2мес 17ден
Кипер полуприколка LANGENDORF 3 Achs Stahlmulde SKS-HS 24/29 , TÜV bis 06.2022
20
Кипер полуприколка
LANGENDORF 3 Achs Stahlmulde SKS-HS 24/29 , TÜV bis 06.2022
Peitzmeyer - Fahrzeug- und Geraetevertrieb
Германија
Година на производство: 2008
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 28150 kg
Бруто тежина: 35000 kg
11 600  EUR
Нето цена
Онлајн: 2мес 25ден
Кипер полуприколка Langendorf SKA 24/29 Alu 27m³ Kipper*HU5/22*Cramaro*Heizung
16
Кипер полуприколка
Langendorf SKA 24/29 Alu 27m³ Kipper*HU5/22*Cramaro*Heizung
Eschen Nutzfahrzeuge GmbH
Германија
Година на производство: 2009
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29450 kg
Бруто тежина: 35000 kg
9 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 2мес 26ден
Кипер полуприколка Langendorf SKA 20/26 20m³, Kipper, Alu/Stahl, 2 x SAF
17
Кипер полуприколка
Langendorf SKA 20/26 20m³, Kipper, Alu/Stahl, 2 x SAF
Mando Trucks
Германија
Година на производство: 2011
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 26410 kg
Бруто тежина: 31000 kg
8 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 2мес 26ден
Кипер полуприколка Langendorf 57 m³
10
Кипер полуприколка
Langendorf 57 m³
LASTAS TRUCKS DANMARK A/S
Данска
Година на производство: 2013
Број на оски: 4-оски
Корисна носивост: 37580 kg
Бруто тежина: 47000 kg
22 500  EUR
Онлајн: 3мес 10ден
Страница 1 од 3
Резултати пронајдени: 46
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.