Кипери полуприколки KEMPF

Резултати пронајдени: 53

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Кипери полуприколки
 • Бренд (1)
  KEMPF
 • Земја на продавачот
 • Состојба
 • Цена, EUR
 • Година
 • Број на оски
 • За транспорт на
 • Корисна носивост, kg
 • Бруто тежина, kg
Кипер полуприколка KEMPF 40m3
6
Кипер полуприколка
KEMPF 40m3
SZABÓ JÓNÁS
Унгарија
Година на производство: 2001
16 200  EUR
Нето цена
Онлајн: 18час 27мин
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AR  28 cbm
6
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AR 28 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2015
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 30160 kg
Бруто тежина: 35000 kg
17 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AK  40 cbm
6
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AK 40 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2010
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29320 kg
Бруто тежина: 35000 kg
14 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AK 34cbm Coilwanne
8
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AK 34cbm Coilwanne
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2012
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29120 kg
Бруто тежина: 35000 kg
15 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AR  38 cbm
7
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AR 38 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2007
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29680 kg
Бруто тежина: 35000 kg
13 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 ARB 28 cbm
6
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 ARB 28 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2011
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 30080 kg
Бруто тежина: 35000 kg
16 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AK 46 cbm
4
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AK 46 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2013
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29040 kg
Бруто тежина: 35000 kg
22 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AK 35 cbm
9
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AK 35 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2021
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29320 kg
Бруто тежина: 35000 kg
40 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 ARB 43 cbm
1
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 ARB 43 cbm
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2010
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29300 kg
Бруто тежина: 35000 kg
17 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM AK 57m3 Agrar / Bieten / Rüben
7
Кипер полуприколка
Kempf SKM AK 57m3 Agrar / Bieten / Rüben
Trailned B.V.
Холандија
Година на производство: 2016
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 36080 kg
Бруто тежина: 43000 kg
30 950  EUR
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 3 axles 50m3 HARDOX Alcoa Liftachse
1
20
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 3 axles 50m3 HARDOX Alcoa Liftachse
BAS World
Холандија
Година на производство: 2018
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 30520 kg
Бруто тежина: 38000 kg
39 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 33/2 (+/- 30m3) kipper - 2 AS BPW - STAAL CHASSIS / ALU BAK — CHASSIS ACIER / BENNE ALU - BELGISCHE PAPIEREN
20
Кипер полуприколка
Kempf SKM 33/2 (+/- 30m3) kipper - 2 AS BPW - STAAL CHASSIS / ALU BAK — CHASSIS ACIER / BENNE ALU - BELGISCHE PAPIEREN
M.J.C. TRUCKS & MACHINERY
Белгија
Година на производство: 2007
Корисна носивост: 30000 kg
Бруто тежина: 35000 kg
7 250  EUR
Нето цена
Онлајн: 8ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 Kipper
15
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 Kipper
Wiese Transporttechnik Gmbh
Германија
Година на производство: 2009
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29560 kg
Бруто тежина: 35000 kg
9 400  EUR
Нето цена
Онлајн: 14ден
Кипер полуприколка KEMPF 3-Achs Mulde Rüben Auflieger ca.44m³ Lenkachse
20
Кипер полуприколка
KEMPF 3-Achs Mulde Rüben Auflieger ca.44m³ Lenkachse
Peter Finsterwalder GmbH
Германија
Година на производство: 2003
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29540 kg
Бруто тежина: 34000 kg
7 750  EUR
Нето цена
Онлајн: 15ден
Кипер полуприколка Kempf 52 M3 HARDOX / STAHL / POSSIBLE RENT
12
Кипер полуприколка
Kempf 52 M3 HARDOX / STAHL / POSSIBLE RENT
Jurcic Rent and Sale
Словенија
Година на производство: 2013
Број на оски: 3-оски
23 000  EUR
Нето цена
Онлајн: 17ден
Кипер полуприколка KEMPF SKM 35/3 - 26m³ HARDOX - ALCOA
9
Кипер полуприколка
KEMPF SKM 35/3 - 26m³ HARDOX - ALCOA
Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Koblenz
Германија
Година на производство: 2019
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
28 879,83  EUR
Нето цена
Онлајн: 21ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 AKI  28 cbm Thermo
8
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 AKI 28 cbm Thermo
KEMPF-Fahrzeug Reparatur-GmbH
Германија
Година на производство: 2014
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29840 kg
Бруто тежина: 35000 kg
19 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 22ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35 / 3 * STAHL-MULDE * LIFTACHSE * 50 KUBIK
20
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35 / 3 * STAHL-MULDE * LIFTACHSE * 50 KUBIK
NBC-Trucks GmbH
Германија
Година на производство: 2013
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 27820 kg
Бруто тежина: 35000 kg
19 990  EUR
Нето цена
Онлајн: 23ден
Кипер полуприколка KEMPF Auflieger Kipper Stahlrundmulde 24m³
11
Кипер полуприколка
KEMPF Auflieger Kipper Stahlrundmulde 24m³
Cargobull Trailer Store GmbH Gotha
Германија
Година на производство: 2014
Број на оски: 3-оски
Бруто тежина: 35000 kg
16 850,42  EUR
Нето цена
Онлајн: 25ден
Кипер полуприколка Kempf SKM 35/3 Alumulde 28m³ Scheiben
11
Кипер полуприколка
Kempf SKM 35/3 Alumulde 28m³ Scheiben
Kutsch Fahrzeughandels GmbH
Германија
Година на производство: 2006
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29740 kg
Бруто тежина: 35000 kg
9 250  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 1ден
Страница 1 од 3
Резултати пронајдени: 53
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.