Нов кипер полуприколка Benalu BULKLINER S 50m³ SOFORT VERFÜGBAR за продажба - ID: 6880027
Пребарување возила
Продава
Мојата сметка
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
SCHWARZMÜLLER SK/28 m3 - кипер полуприколка
 20
35 000 EUR
Цена без ДДВ
2022
3-оски
Корисна носивост: 27 000 kg
Бруто тежина: 34 000 kg

Објавено: 3ден

Dedic GmbH

Германија, Reinfeld

TRAILOR S29315 - кипер полуприколка
 6
5 350 EUR
1992
2-оски
Бруто тежина: 31 500 kg

Објавено: 3мес 13ден

Pinto e Silva Comercio de Automoveis e Sucata Lda

Португалија, Santa Maria Da Feira

Број на оглас ZZ25416

Benalu Benalu_BULKLINER Tipper - кипер полуприколка
 20
58 750 EUR
Цена без ДДВ
2022

Објавено: 4мес 28ден

TheTruckCompany

18

Белгија, Hooglede

Број на оглас TC39581

Benalu Bulkliner S 95 50m³ Alcoa Felgen - кипер полуприколка
 15
48 900 EUR
Цена без ДДВ
2020
3-оски
Корисна носивост: 29 960 kg
Бруто тежина: 36 000 kg

Објавено: 1ден

Wiese Transporttechnik Gmbh

Германија, Petershagen

Број на оглас 7830

Benalu Benalu_BULKLINER Tipper - кипер полуприколка
 12
6 750 EUR
Цена без ДДВ
2009
Корисна носивост: 32 880 kg
Бруто тежина: 38 000 kg

Објавено: 9мес 17ден

TheTruckCompany

18

Белгија, Hooglede

Број на оглас TC87423

Benalu Benalu_BULKLINER Tipper - кипер полуприколка
 18
12 500 EUR
Цена без ДДВ
2014
Корисна носивост: 33 080 kg
Бруто тежина: 38 000 kg

Објавено: 1мес

TheTruckCompany

18

Белгија, Hooglede

Број на оглас TC80821

Benalu Benalu_BULKLINER Tipper - кипер полуприколка
 15
12 500 EUR
Цена без ДДВ
2014
Корисна носивост: 33 080 kg
Бруто тежина: 38 000 kg

Објавено: 2мес 8ден

TheTruckCompany

18

Белгија, Hooglede

Број на оглас TC93643

Kempf SKM 36/3 - 55 m³ Stahl Kipper Sofort Verfügbar - кипер полуприколка
 15
65 900 EUR
Цена без ДДВ
Ново
2022
3-оски
Корисна носивост: 28 180 kg
Бруто тежина: 36 000 kg

Објавено: 4мес 25ден

Wiese Transporttechnik Gmbh

Германија, Petershagen

Број на оглас 7859

Schwarzmüller Stahlrundmulde 25 m³, Liftachse, Rollplane, Sofort Verfügbar - кипер полуприколка
 12
32 900 EUR
Цена без ДДВ
Ново
2-оски
Корисна носивост: 26 440 kg
Бруто тежина: 32 000 kg

Објавено: 7мес 7ден

MG Handel GmbH

11

Австрија, Hörsching

Број на оглас 505054

Benalu Benalu_SIDERALE Tipper - кипер полуприколка
 20
47 750 EUR
Цена без ДДВ
2022

Објавено: 9мес 30ден

TheTruckCompany

18

Белгија, Hooglede

Број на оглас TC31757

Schwarzmüller Stahlrundmulde 25 m³, Liftachse, Rollplane, SAF Achsen, Sofort Verfügbar - кипер полуприколка
 11
33 900 EUR
Цена без ДДВ
Ново
3-оски
Корисна носивост: 27 940 kg
Бруто тежина: 34 000 kg

Објавено: 7мес 7ден

MG Handel GmbH

11

Австрија, Hörsching

Број на оглас 505040

BENALU TIPPER 50 m3, SAF INTRAX SHIELD - кипер полуприколка
 8
36 190 EUR
2013
3-оски

Објавено: 19ден

ZAKŁAD USŁUGOWO PRODUKCYJNO HANDLOWY ROMEX KAMIL GRYL

Полска, NIEGOWA

MEGA FORT NW3-031 Stahl Kipper 28m³ Sofort Verfügbar - кипер полуприколка
 15
34 590 EUR
Цена без ДДВ
Ново
2023
3-оски
Корисна носивост: 29 160 kg
Бруто тежина: 35 500 kg

Објавено: 5ден

Wiese Transporttechnik Gmbh

Германија, Petershagen

Број на оглас 8358

Kögel SKM24 HARDOX Stahl- Kippmulde 24m³, Liftachse, Rollplane, Sofort Verfügbar - кипер полуприколка
 12
33 900 EUR
Цена без ДДВ
Ново
3-оски
Бруто тежина: 36 000 kg

Објавено: 9мес

MG Handel GmbH

11

Австрија, Hörsching

Број на оглас 284029

Нов кипер полуприколка Benalu BULKLINER S 50m³ SOFORT VERFÜGBAR

Бренд BENALU
Број на оглас w8152
Година на производство 2022
Ново
Бруто тежина 39 000 kg
Корисна носивост 33 080 kg
Ширина 2 550 mm
Висина 3 800 mm
Локација Германија, Petershagen
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • број на оски: 3-оски
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
Тело/надградба
 • должина на утовар: 9 500 mm
 • ширина на утовар: 2 440 mm
 • висина на утовар: 2 200 mm
 • волумен на утовар: 52 m³

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

t1 old test archive
t1 test archive - Semi-trailer
t1 test archive - Wiese Transporttechnik Gmbh
t1 old