Нов опрема за шумарство SAT-Profikegelspalter-NEU

picture_as_pdf

picture_as_pdf

3 300 EUR

Тип

Нов опрема за шумарство

Земја

Австрија

Телефон

+43 677 62......

Онлајн: 4мес 24ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
Ново
Состојбанова

Опис


Der "Profi" Kegelspalter für Bagger Radlader Frontlader usw.

-Kegellänge 380 mm

-Kegeldurchmesser 200 m

-Kegelsteigung 12 mm

-Rillentiefe 7 mm

-Mit starkem OMT 800 Hydraulikmotor 2200 Nm

-Drillkegel aus 2 Teilen

-Hauptkegel mit 200 mm Durchmesser und 400 mm Länge

-Austauschbare gehärtete Spitze Ø 55 mm, Länge 130 mm

-Arbeitsdruck max 190 bar

-Literleistung ab 30 Liter/min.

-Breite 280 mm

-Höhe 300 mm

-Länge ohne Drillkegel 320 mm

-Gewicht 180 kg

Optional

- Kegeldurchmesser 230 mm für Buche + € 150.- netto

- Aufnahmeplatte für Bagger + € 220.- netto

- Aufnahmeplatte für Hof-Rad-Teleskoplader + € 250.- netto

Побарајте подетални информации

Продавач

Sensenberger Agrar-Technik

Sensenberger Agrar-Technik

location_on

Austria, Oberbreitsach 15, A-4906 Eberschwang, Austria

phone_iphone+43 677 62...
access_time

Локално време на дилерот — 17:09


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.