Нов опрема за шумарство SAT-Holzbündelgerät

1 150 EUR

ТипНов опрема за шумарство
ЗемјаАвстрија
Телефон+43 677 62......
Онлајн: 3мес 7ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
Ново
Состојбанова

Опис

Neues Holzbündelgerät-

Holzbündeln und Arbeit sparen !!

- Passend an 3 Punkt Kat 2 und Euroaufnahme

- Mechanische Spannvorrichtung

- Seilbindung oder mit Spannband möglich

- Fassungsvermögen 1 m³

- Mechanische Auskippung beidseitig möglich

- 4 fach Rollen und 2 fach kugelgelagert gelagert (an Achse) dadurch sehr einfach zu Entleeren

- Mit Werkzeugstaufach

- Gewicht ca. 200 kg

- sofort lieferbar

- komplett aus S355 Stahl

Hier handelt es sich um ein vielfach im Einsatz befindliches Profigerät.

Zustellung innerhalb Österreich € 120,--

Побарајте подетални информации

Продавач

Sensenberger Agrar-Technik

Sensenberger Agrar-Technik

+43 677 62...
Austria, Oberbreitsach 15, A-4906 Eberschwang, Austria
Локално време на дилерот — 12:21

Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.