Превоз на дрва, камион со кран VOLVO NEW FH12.540 8x4

199 000 EUR

Нето цена
ТипПревоз на дрва, камион со кран
Година2019
ЗемјаЕстонија
Телефон+372 555 4......

VOLVO на лизинг

Онлајн: 4мес 11ден
 • Карактеристики
 • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендVOLVO
Идентификација1428
Година на производство2019
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Излезна моќност510 hp
Диференцијална брава
ПреносI-Shift, 12 gears
Сила при поаѓање
Шасија/суспензија
Суспензијавоздух
Конфигурација на оска8x4
Број на оски4-оски
Подигање на оска
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Предни гуми385/65R22.5, 100%
Задни гуми315/80R22.5, 100%
Резервоар за гориво600
Кабина/внатрешност
Кровен спојлер
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Опрема
Кран за натоварување

Опис

 • Fueltank type: Aluminium
 • Central axle tyre size: 315/80R22.5
 • Central axle tyre tread pattern depth left: 100%
 • intercooler
 • hydraulic pump
 • speed limiter
 • draft hook
 • climate control
 • stereo
 • fridge

VOLVO FH12.540 Engine: 12 L/ 540 HP Gear box: I-shift (of road program) Year : 2018 KM: New Configuration : 8x4 Emissions class: E6 Cab : Globetrotter XL, high quality interior. Suspension: full air Superstructure: ECCO 2000 (full equipped) Timber bunks: 4 set ECCO ALU 10 (1 set: 2 stanchions, 1 frame, 2 brackets) Rear mounting timber crane : KESLA 2110T (or Z) with cab (also LOGLIFT or PALFINGER available) 2 line hydraulic system Sliding crane consol Delivery time: +/- 12 weeks Price : 199 000 € exw. Factory (Picture is a symbol pic, truck will be built according to your request in a German special plant, ECCO made also the right timber trailer for a successful timber train, 3, 4 and 5 axel trailers in any configuration available ) Optional by extra price: Engine: 540, 650, 750 HP, VOLVO X-TRACK, “Big” axel with wheel hub planet reduction, “Load Sensing” pump, LAXO removable crane consol and many more! Optional by lower price: Long haul cab (not XL), 1 line hydraulic system, fixt crane console and more. Please ask for a own personalized pro forma offer.

Побарајте подетални информации

Продавач

P-Trucks OU

P-Trucks OU

+372 555 4...
Estonia, Keskuse 9, Sauga, Tori vald 85008 Pärnu maakond, Estonia
Локално време на дилерот — 12:47

Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.