Нов опрема за шумарство Posch HydroCombi16 mit mech. Winde

picture_as_pdf

picture_as_pdf

4 874 EUR

Нето цена

Тип

Нов опрема за шумарство

Година

2020

Земја

Германија

Телефон

+49 757 27......

Онлајн: 1год 1мес
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендPOSCH
ИдентификацијаHo36846
Година на производство2020
Ново
Состојбанова

Опис


  • Spaltkraft: 16 t
  • max. Spaltgutlänge: 110 cm
  • Posch Holzspalter HydroCombi 16 mit mechanischer Seilwinde

Zapfwellenantrieb

Spaltdruck: 16 Tonnen

Fixomatic System

Graugusspumpe

max. Scheitlänge 110 cm

Spaltmesserlänge 24 cm

Höhe in Transportstellung: 1,95 m

Höhe in Arbeitsstellung: 2,60 m

Seilwinde 500 handbetätigt

Zugkraft 500 kg

20 m Seil

Побарајте подетални информации

Продавач

Duffner Landtechnik GmbH & Co. KG

Duffner Landtechnik GmbH & Co. KG

location_on

Germany, Beizkofer Str. 60, 88367, Hohentengen, Germany

phone_iphone+49 757 27...
access_time

Локално време на дилерот — 17:30


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.