Опреми за шумарство од Германија


   Страница 1 од 9 1/9   
Сортирај според:
Резултати по страница:
 2014 Eliet MAJOR 45 - кршач на дрва
 8
Аукција

Кршач на дрва

2014

Онлајн: 1ден

Euro Auctions GmbH

Германија, 41542, Dormagen, Dormagen

Идентификација 200172962

 2013 Rabaud 700800 - опрема за шумарство
 14
Аукција

Опрема за шумарство

2013

Онлајн: 1ден

Euro Auctions GmbH

Германија, 41542, Dormagen, Dormagen

Идентификација 200172933

LKT Pflanzmaschine - опрема за шумарство
 12
2 500 EUR
Нето цена

Опрема за шумарство

2000

Онлајн: 4ден

Agrikontor Neuholland GmbH

Германија, Hamburger Chaussee 21

Идентификација 10207

IRUM TAF 2012  - опрема за шумарство
 8
62 000 EUR

Опрема за шумарство

Онлајн: 5ден

comrowa Technik Agent

Германија, Billigheim

Renault Lander 410 6x2 Hiab Loglift 145Z Rungen klappbar  - превоз на дрва
 14
26 500 EUR
Нето цена

Превоз на дрва, камион

2007
411 hp

Онлајн: 5ден

Cris Devi Trucks GmbH & Co. KG

Германија, Flieden

Sturzenegger STU SA 1 Achs BPW  - превоз на дрва
 16
3 500 EUR
Нето цена

Превоз на дрва, полуприколка

2000
Корисна носивост: 8 020 kg

Онлајн: 5ден

Cris Devi Trucks GmbH & Co. KG

Германија, Flieden

KOMATSU 835 - пренесувач на стебла
 10
169 000 EUR

Пренесувач на стебла

2018
3 970 ч
Нето тежина: 15 850 kg
Корисна носивост: 11 000 kg
211 hp

Онлајн: 5ден

Buchhammer Handel GmbH

8

Германија, Lübeck

CATERPILLAR 525C - опрема за шумарство
 20
82 500 EUR

Опрема за шумарство

2013
10 037 ч
Нето тежина: 17 711 kg
179 hp

Онлајн: 5ден

Buchhammer Handel GmbH

8

Германија, Lübeck

 Profiline 222M  Single Axle Wood Chipper - кршач на дрва
 15
Аукција

Кршач на дрва

Онлајн: 6ден

Euro Auctions GmbH

Германија, 41542, Dormagen, Dormagen

Идентификација 200171937

Dücker HM 200  - кршач на дрва
 11
28 000 EUR

Кршач на дрва

2017
254 ч

Онлајн: 8ден

comrowa Technik Agent

Германија, Billigheim

MAN 26.540 6x4 Euro 5 Holztransporter Kran bis 9,6 m  - превоз на дрва
 15
49 900 EUR
Нето цена

Превоз на дрва, камион

2012
540 hp

Онлајн: 12ден

Golec Nutzfahrzeuge

Германија, Kaufungen

Идентификација G170002

 2015 Saelen GS/TIGER 25D - кршач на дрва
 14
Аукција

Кршач на дрва

2015

Онлајн: 12ден

Euro Auctions GmbH

Германија, 41542, Dormagen, Dormagen

Идентификација 200171908

Unterreiner RCA 330 JOY TAJFUN - опрема за шумарство
 12
15 351 EUR

Опрема за шумарство

2018

Онлајн: 15ден

AGRAVIS Technik Munsterland-Ems GmbH - Horstel

Германија, D-48477 Horstel, Dornierstraße 7

Идентификација BOR2116811

 2015 Vermeer SC292 - брусилка за трупци
 12
Аукција

Брусилка за трупци

2015

Онлајн: 16ден

Euro Auctions GmbH

Германија, 41542, Dormagen, Dormagen

Идентификација 200171536

Aerolift 250-8R-180 SK - опрема за шумарство
 1
800 EUR
Аукција

Опрема за шумарство

2005

Онлајн: 18ден

Troostwijk Auctions

Германија, Tübinger Straße 81, Böblingen, 71032

Идентификација 6964163

Krpan 4,5 E - опрема за шумарство
 6
1 797 EUR
Нето цена

Опрема за шумарство

Ново
2020

Онлајн: 20ден

Agrom Agrartechnik GmbH

Германија, Schutterzell

Holzknecht HS 250 UN - опрема за шумарство
 12
3 500 EUR
Нето цена

Опрема за шумарство

2016

Онлајн: 20ден

Agrom Agrartechnik GmbH

Германија, Schutterzell

KOMATSU 895 - пренесувач на стебла
 20
176 500 EUR

Пренесувач на стебла

2013
4 357 ч
Нето тежина: 23 960 kg
Корисна носивост: 20 000 kg
281 hp

Онлајн: 23ден

Buchhammer Handel GmbH

8

Германија, Lübeck

Scania R480 Holztransporter Euro 5 Kesla m. Menke -Janzen Exte - превоз на дрва
 20
58 900 EUR
Нето цена

Превоз на дрва

2014
Нето тежина: 14 440 kg
Корисна носивост: 11 560 kg
480 hp

Онлајн: 26ден

Infa Nutzfahrzeuge GmbH

14

Германија, de, Dettelbach

Mercedes-Benz Actros 2648 / Kran Epsilon M100  - превоз на дрва
 20
60 950 EUR
Нето цена

Превоз на дрва, камион

2013
476 hp

Онлајн: 26ден

Salzgitter Eurologistik GmbH

6

Германија, Salzgitter

1 2 3 9   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.