Опреми за шумарство од Франција


Сортирај според:
Резултати по страница:
John Deere 6155M - шумски трактор
 6
Прашајте за цена

Шумски трактор

2017
4 300 ч
155 hp

Онлајн: 1мес 10ден

AGRIVISION

Франција, CASTETIS

Идентификација 204238

PEZZOLATO PTH300 PTH300 - кршач на дрва
 1
Аукција

Кршач на дрва

2009

Онлајн: 15ден

Ritchie Bros. Auctioneers France

8

Франција, ST AUBIN SUR GAILLON, FRA

Diebolt  - превоз на дрва
 2
5 000 EUR

Превоз на дрва

1977

Онлајн: 18ден

ABLIS POIDS LOURDS

Франција, ABLIS

Идентификација 19-0043

Scania Scania R 730 - превоз на дрва
 7
68 000 EUR

Превоз на дрва, камион

2014
Нето тежина: 18 160 kg
Корисна носивост: 7 840 kg
730 hp

Онлајн: 1мес 9ден

PHILIBERT SCANIA LYON NORD

Франција, ZAC des Grands Chenevriers, 69480 AMBERIEUX D'AZERGUES, France

Идентификација 18682

John Deere 6155M - шумски трактор
 6
Прашајте за цена

Шумски трактор

2017
4 300 ч
155 hp

Онлајн: 1мес 10ден

AGRIVISION

Франција, CASTETIS

Идентификација 204238

Valtra T174 ACTIVE - шумски трактор
 5
Прашајте за цена

Шумски трактор

2015
5 500 ч
174 hp

Онлајн: 1мес 10ден

AGRIVISION

Франција, CASTETIS

Идентификација 204143

HES Disc Screening Table Timber - опрема за шумарство
 3
Аукција

Опрема за шумарство

2017

Онлајн: 1мес 11ден

IronPlanet Europe

Франција, Decines Charpieu

VERMEER TG 400 A - кршач на дрва
 8
108 000 EUR

Кршач на дрва

1998
9 500 ч

Онлајн: 1мес 26ден

STP TRADING

Франција, BETHUNE

Ferri ZME125 - кршач на дрва
 4
2 750 EUR

Кршач на дрва

2015

Онлајн: 2мес 20ден

AGRIVISION

Франција, CASTETIS

Идентификација 873891

URRACO 75 DK BROYEUR BOIS ET SOUCHES - кршач на дрва
 10
249 000 EUR

Кршач на дрва

2014
1 457 ч

Онлајн: 2мес 21ден

STP TRADING

Франција, BETHUNE

John Deere 6170M - шумски трактор
 9
Прашајте за цена

Шумски трактор

2016
6 244 ч
170 hp

Онлајн: 4мес 13ден

AGRIVISION

Франција, CASTETIS

Идентификација 204070

John Deere 6195R - шумски трактор
 10
77 500 EUR

Шумски трактор

2017
5 000 ч
195 hp

Онлајн: 5мес 30ден

AGRIVISION

Франција, CASTETIS

Идентификација 203651

Volvo FH 540   --- 10  X   4  --- 5  AXLES  - превоз на дрва
 18
125 900 EUR
Нето цена

Превоз на дрва, камион

2016
540 hp

Онлајн: 6мес 12ден

SAS BASSIGNY POIDS LOURDS

Франција, DIJON

WOODCRACKER SECATEUR A ARBRE - секач на стебла
 3
28 000 EUR

Секач на стебла

2011

Онлајн: 7мес 11ден

STP TRADING

Франција, BETHUNE

TIGERCAT SKIDER 625C - опрема за шумарство
 9
80 000 EUR

Опрема за шумарство

2005
8 250 ч

Онлајн: 9мес 25ден

STP TRADING

Франција, BETHUNE

 RANCHER BOIS - превоз на дрва
 3
2 000 EUR

Превоз на дрва

Онлајн: 11мес 21ден

SOTRALOC

8

Франција, Aveyron

VALMET 921 - шумски жнеач
 5
19 000 EUR

Шумски жнеач

1999
20 ч
Нето тежина: 19 000 kg

Онлајн: 11мес 23ден

Sodineg France

13

Франција, Neuville-Saint-Amand

Идентификација 202223

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.