Опреми за ракување со материјалот STEINBOCK BOSS


20
Резултати пронајдени
Сортирај според:
Резултати по страница:
Steinbock WN 20 V / INOX - вилушкар за палети
 6
650 EUR

Вилушкар за палети

1996
Електро
5 639 ч
Капцитет на кревање: 2 000 kg

Онлајн: 7мес

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 305628

Steinbock WM 13-1515 MK II A-1 - бочен утоварувач
 7
6 200 EUR

Бочен утоварувач

1996
Електро
1 757 ч
Висина на кревање: 6 470 mm
Капцитет на кревање: 1 250 kg

Онлајн: 23час 24мин

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 300688

STEINBOCK 8052 Moosburg - вилушкар
 8
10 470 EUR

Вилушкар

1975

Онлајн: 4ден

SWENSKA POWERHOUSE

Полска, Sopot

Steinbock SH45-5A2 - преден вилушкар со четири тркала
 20
2 500 EUR
Нето цена
Аукција

Преден вилушкар со четири тркала

1996
Дизел
8 962 ч
Висина на кревање: 3 300 mm
Капцитет на кревање: 4 500 kg

Онлајн: 10ден

AuctionPort

Белгија, ANTWERPEN

Steinbock PE 30 MK V B-2 - вилушкар
 5
3 390 EUR

Вилушкар

1995
Електро
18 000 ч
Висина на кревање: 3 500 mm
Капцитет на кревање: 3 000 kg

Онлајн: 11ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 314478

Steinbock MH35D Bj:90 nur 2650h 3 Ventilsteurung  - вилушкар
 14
5 462 EUR
Нето цена

Вилушкар

1990
Дизел
2 650 ч
Висина на кревање: 3 500 mm
Капцитет на кревање: 3 500 kg

Онлајн: 13ден

Fahr &-Fördertechnik

Германија, Solingen

STEINBOCK Boss C120 - вилушкар
 6
23 020 EUR

Вилушкар

1998
2 000 ч

Онлајн: 17ден

SWENSKA POWERHOUSE

Полска, Dzierżoniów

 Steinbock Boss PE 3059 D - преден вилушкар со четири тркала
 10
6 290 EUR

Преден вилушкар со четири тркала

2000
Електро
5 315 ч
Висина на кревање: 6 000 mm
Капцитет на кревање: 3 000 kg

Онлајн: 18ден

HVTP Handelsvertretung

Германија, Düsseldorf

STEINBOCK LE 20-66 MP / 480DZ - преден вилушкар со три тркала
 6
2 750 EUR

Преден вилушкар со три тркала

2001
Електро
27 545 ч
Висина на кревање: 4 800 mm

Онлајн: 21ден

Richter Gabelstapler GmbH & Co. KG

Германија, Stuhr

Идентификација N9595

Steinbock Boss WB 13 IMK 5B-5 - вилушкар за палети
 7
220 EUR
Аукција

Вилушкар за палети

Електро

Онлајн: 1мес 10ден

Troostwijk Auctions

Австрија, Kelsenstraße 4, Wien, 1030

Идентификација 6106058

 Steinbock Boss NH 16 - вилушкар
 6
Прашајте за цена

Вилушкар

1992
ТНГ
920 ч
Висина на кревање: 3 000 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 2мес 6ден

Mengel Gabelstapler GmbH

Германија, Garbsen

Идентификација 08-14294/3585689

Steinbock DFG 4F/340 - преден вилушкар со четири тркала
 8
4 750 EUR
Нето цена

Преден вилушкар со четири тркала

1981
Дизел

Онлајн: 2мес 11ден

MTM Friedo H. Klapprott GmbH

Германија, Hamburg

Steinbock 557-5D1  - бочен утоварувач
 15
6 800 EUR
Нето цена

Бочен утоварувач

2000
Дизел
11 343 ч
Висина на кревање: 3 300 mm
Капцитет на кревање: 5 000 kg

Онлајн: 2мес 23ден

Shan Jarkin Nibu

Германија, Niederfuellbach

 Steinbock Boss WP 12 - сложувач
 5
Прашајте за цена

Сложувач

1999
Електро
Висина на кревање: 2 900 mm
Капцитет на кревање: 1 200 kg

Онлајн: 4мес 9ден

Mengel Gabelstapler GmbH

Германија, Garbsen

Идентификација 02-14314/3554735

Steinbock 556/MK5B-3 - бочен утоварувач
 6
Прашајте за цена

Бочен утоварувач

1999
Дизел
15 912 ч
Висина на кревање: 3 330 mm
Капцитет на кревање: 5 000 kg

Онлајн: 5мес 8ден

Zeiss Forkliftcenter GmbH

Австрија, SOMMEREIN

Идентификација GM99319

STEINBOCK WN 16 T/GP54X115 - вилушкар за палети
 7
348 EUR

Вилушкар за палети

2000
Електро
1 279 ч
Висина на кревање: 200 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 5мес 23ден

Unilift GmbH&Co.Kg

Германија, Ludwigsfelde

Steinbock WN 20 V / INOX - вилушкар за палети
 6
650 EUR

Вилушкар за палети

1996
Електро
5 639 ч
Капцитет на кревање: 2 000 kg

Онлајн: 7мес

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 305628

 Steinbock Boss H 70/60D/MK 4C-2 - вилушкар
 1
9 800 EUR

Вилушкар

1950
Дизел
Висина на кревање: 3 420 mm
Капцитет на кревање: 7 000 kg

Онлајн: 9мес 8ден

SYCARR S.R.L.

Италија, Vignola MO

Идентификација 15557/3432230

Steinbock Boss LE 13MK - преден вилушкар со три тркала
 4
5 600 EUR

Преден вилушкар со три тркала

Електро
Висина на кревање: 5 000 mm
Капцитет на кревање: 1 250 kg

Онлајн: 11мес 25ден

Zeiss Forkliftcenter GmbH

Австрија, SOMMEREIN

Идентификација GM85317

Steinbock BOSS NH16LMKVC-1 - преден вилушкар со четири тркала
 5
Прашајте за цена

Преден вилушкар со четири тркала

1991
ТНГ

Онлајн: 2год 3мес

Anema Trucks & Spare Parts

14

Холандија, Alkmaar

Идентификација 33563

Steinbock DFGZ 5 DR/380  - преден вилушкар со четири тркала
 10
4 999 EUR
Нето цена

Преден вилушкар со четири тркала

4 086 ч

Онлајн: 3год 7мес

WS Trucks GmbH

6

Германија, Dorsten

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.