Лизинг на опреми за шумарство
Поставете распоред за плаќање на лизингот
   Страница 1 од 3 1/3   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Лизинг Volvo FM440 6x4 Alucar Loglift F 105 Z  - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 27950 EUR

Словачка, Komárno

Превоз на дрва, камион

2009
441 hp
Лизинг  ALBACH SILVATOR 2000 Self drive - опрема за шумарство

EUR/месец
Почетна цена: 209300 EUR

Полска, Kraków

Опрема за шумарство

2011
4 500 ч
Нето тежина: 31 600 kg
603 hp
Лизинг DAF DAF XF 105.510 6x4 + Loglift F281S83 crane / timber truck + dolly - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 49000 EUR

Холандија, Hoogerheide

Превоз на дрва, камион

2012
Нето тежина: 15 175 kg
Лизинг JOHN DEERE 1010E - пренесувач на стебла

EUR/месец
Почетна цена: 74910 EUR

Полска, Kraków

Пренесувач на стебла

2013
12 900 ч
147 hp
Лизинг MAN 26.540 6x4 Euro 5 Holztransporter Kran bis 9,6 m  - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 49900 EUR

Германија, Kaufungen

Превоз на дрва, камион

2012
540 hp
Лизинг Iveco Trakker 450 6x6 Penz-Kran  - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 79900 EUR

Австрија, Söding

Превоз на дрва, камион

2016
450 hp
Лизинг Unterreiner RCA 330 JOY TAJFUN - опрема за шумарство

EUR/месец
Почетна цена: 15351 EUR

Германија, Calbe

Опрема за шумарство

2018
Лизинг FÖRST ST6 woodchipper, hakselaar, versnipperaar - кршач на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 10500 EUR

Холандија, Kolhorn

Кршач на дрва

2014
1 303 ч
Лизинг Ponsse Ergo - шумски жнеач

EUR/месец
Почетна цена: 96125 EUR

Норвешка, Buskerud, 3560

Шумски жнеач

2009
281 hp
Лизинг John Deere 1470D - шумски жнеач

EUR/месец
Почетна цена: 41307 EUR

Норвешка, 5363, Hordaland

Шумски жнеач

2005
Лизинг Tiger Tiger-Seilwinde DSU/WH80E  - опрема за шумарство

EUR/месец
Почетна цена: 20000 EUR

Австрија, Wieselburg

Опрема за шумарство

2016
100 ч
Лизинг SCANIA G490CB6X6HHZ Komplettzug !! - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 88950 EUR

Австрија, 2345 Brunn am Gebirge

Превоз на дрва, камион

2015
489 hp
Лизинг DAF CF 85 460 - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 29900 EUR

Чешка република, Praha

Превоз на дрва

2007
Лизинг IVECO AS 260 S56Z/P - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 22000 EUR

Финска, Oulu

Превоз на дрва

2012
Корисна носивост: 16 220 kg
552 hp
Лизинг Scania Scania R 730 - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 68000 EUR

Франција, ZAC des Grands Chenevriers, 69480 AMBERIEUX D'AZERGUES, France

Превоз на дрва, камион

2014
Нето тежина: 18 160 kg
Корисна носивост: 7 840 kg
730 hp
Лизинг Binderberger GI 20 EZ SUPERSPEED - опрема за шумарство

EUR/месец
Почетна цена: 17017 EUR

Германија, Calbe

Опрема за шумарство

2020
Лизинг ASM Mielke AH-SCH-L 18 Kurzholz 14.740kg Nutzl.  - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 19890 EUR

Германија, 36151 Burghaun/Gruben

Превоз на дрва, приколка

2016
Лизинг Ponsse Ergo 6w - HN200 - H73e - TOP ZUSTAND!!!  - шумски жнеач

EUR/месец
Почетна цена: 64800 EUR

Германија, Buchen

Шумски жнеач

2004
16 771 ч
279 hp
Лизинг ZASŁAW D-651A, SOFORT - AUF LAGER!!!  - превоз на дрва

EUR/месец
Почетна цена: 28500 EUR

Чешка република, Velké Mezirici

Превоз на дрва, полуприколка

2020
Корисна носивост: 32 000 kg
Лизинг Pilkemaster EVO36 Holzspalter PREISREDUZIERT  - опрема за шумарство

EUR/месец
Почетна цена: 10900 EUR

Австрија, Brunn/Wild

Опрема за шумарство

Ново
2020
18 hp
1 2 3   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.