Товарно комбе Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Automaat, !!! 52.703 km од Холандија, 28950 EUR за продажба - ID: 7026871
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Catalogue
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
Mercedes-Benz Sprinter 414 CDI L2H1 EURO 6 Automaat - товарно комбе
 20
17 950 EUR
Цена без ДДВ
2018
273 116 km
Дизел
Број на седишта: 3
143 hp

Објавено: 1мес 9ден

Autobedrijf Rif B.V.

Холандија, Hoofddorp

Број на оглас 93584

Mercedes-Benz Vito 113 CDi Kompakt Klima - товарно комбе
 20
7 890 EUR
Цена без ДДВ
2013
238 000 km
Дизел
Број на седишта: 2
136 hp
Бруто тежина: 2 800 kg

Објавено: 1мес 20ден

MX Cars GmbH

Германија, Fürth

Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI - товарно комбе
 17
14 950 EUR
Цена без ДДВ
2014
272 339 km
Дизел
Број на седишта: 2
163 hp
Корисна носивост: 1 301 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 5мес 19ден

Kleyn Vans B.V.

11

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 296174

Mercedes-Benz Sprinter 316 cdi - товарно комбе
 14
12 450 EUR
Цена без ДДВ
2016
308 846 km
Дизел
Број на седишта: 3
163 hp
Корисна носивост: 1 120 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 2мес 8ден

Kleyn Trucks

17

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 297394

Mercedes-Benz Sprinter 316 cdi - товарно комбе
 12
18 950 EUR
Цена без ДДВ
2018
265 550 km
Дизел
Број на седишта: 3
163 hp
Корисна носивост: 1 356 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 23ден

Bestelbus A28

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 295377

Mercedes-Benz Sprinter 316 cdi - товарно комбе
 17
9 950 EUR
Цена без ДДВ
2013
297 937 km
Дизел
Број на седишта: 3
163 hp
Корисна носивост: 1 357 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 1мес 2ден

Kleyn Trucks

17

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 298615

 MERCEDES-BENZ SPRINTER VAN 316 CDI - товарно комбе
 20
6 548 EUR
Аукција

Објавено: 6ден

Blinto

MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 CDI - товарно комбе
 20
Аукција
2006
134 647 km
Дизел

Објавено: 5ден

COMMERCIAL VEHICLE AUCTIONS LIMITED

Обединето Кралство, Hemel Hempstead

Број на оглас CN06CHJ

MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 CDI - товарно комбе
 16
Аукција
2016
360 774 km
Дизел

Објавено: 12ден

COMMERCIAL VEHICLE AUCTIONS LIMITED

Обединето Кралство, Doncaster

Број на оглас WUI5604

Mercedes-Benz Sprinter 316 cdi - товарно комбе
 12
18 950 EUR
Цена без ДДВ
2015
174 454 km
Дизел
Број на седишта: 3
163 hp
Корисна носивост: 1 292 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 1ден

Bestelbus A28

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 300411

Mercedes-Benz Sprinter 316 automaat distronic - товарно комбе
 15
33 990 EUR
Цена без ДДВ
2018
161 582 km
Дизел
Број на седишта: 2
163 hp
Корисна носивост: 1 245 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 4мес 17ден

Kleyn Vans B.V.

11

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 296941

Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI RWD MAXI  MBUX / CAMERA - товарно комбе
 19
21 800 EUR
Цена без ДДВ
2020
92 000 km
Дизел
Број на седишта: 2
163 hp
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 4мес 2ден

Oude Mulders Autos GmbH

Германија, Bad Bentheim

Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Maxi - товарно комбе
 19
28 950 EUR
Цена без ДДВ
2019
79 808 km
Дизел
Број на седишта: 2
163 hp
Корисна носивост: 1 211 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 1мес 25ден

Used Truck Center B.V.

14 R V

Холандија, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

Број на оглас M0003502 - VDF-59-J

Mercedes-Benz Sprinter 316 l3h2 automaat maxi! - товарно комбе
 14
32 900 EUR
Цена без ДДВ
2020
117 728 km
Дизел
Број на седишта: 3
163 hp
Корисна носивост: 1 026 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Објавено: 1мес 28ден

Bestelbus A28

Холандија, Vuren, The Netherlands

Број на оглас 297387

Товарно комбе Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Automaat, !!! 52.703 km

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел Sprinter 316 CDI Automaat, !!! 52.703 km
Број на оглас M0003501 - VGH-85-G
Година на производство 2020
Километража 52 703 km
Дата на прва регистрација 24.09.2020
Нето тежина 2 293 kg
Бруто тежина 3 500 kg
Корисна носивост 1 207 kg
Боја жолта
Локација Холандија, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 2 143 cc
 • цилиндри на моторот: 4
 • излезна моќност: 163 hp (121 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • основа на тркалото: 4 330 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • резервно тркало
Тело/надградба
 • должина на утовар: 4 340 mm
 • ширина на утовар: 1 780 mm
 • висина на утовар: 1 970 mm
Кабина/внатрешност
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • серво волан
 • број на седишта: 2
 • систем на навигација
 • компјутер за патување
Доплнително
 • сервисна книга
28 950
EUR

23 Март 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

t1 old test archive
t1 test archive - Van
t1 test archive - Used Truck Center B.V.
t1 old