Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 412 D

Онлајн: 1мес 13ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел Sprinter 412 D
Идентификација 956194+
Година на производство 1999
Километража 298 959 km
Дата на прва регистрација 21.10.1999
Нето тежина 3 050 kg
Бруто тежина 3 500 kg
Корисна носивост 450 kg
Должина 6 500 mm
Ширина 2 000 mm
Висина 2 170 mm
Боја бела
Локација Холандија, Susteren
Телефон +31 467 3...
Мотор/погонска група
 • гориво: дизел
 • цилиндри на моторот: 4
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 5-Gang
Шасија/суспензија
 • резервно тркало
 • спојка на приколката
Тело/надградба
 • должина на утовар: 3 980 mm
 • ширина на утовар: 1 900 mm
 • висина на утовар: 310 mm
Кабина/внатрешност
 • контролор на брзината
 • серво волан
4000 EUR
4 000
EUR
 • 246 569 MKD
 • 4 520 USD

Продавач
Stedefra
Stedefra Холандија
Доверлив
8 Повеќе од 8 години со Truck1
Локално време на дилерот
14:07
Лица за контакт
Sales department
English, Deutsch, Nederlands, Français
4 000
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz TN 307 D , For parts
Mercedes-Benz TN 307 D , For parts
1987, 183 396 km, Дизел
Холандија, Susteren
1 000 EUR
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz TN 307 D , For parts, 1987
Комбе со отворен сандак Renault Master 90 DCI , 2.2 D
Renault Master 90 DCI , 2.2 D
2003, 343 517 km, Дизел
Холандија, Susteren
2 500 EUR
Комбе со отворен сандак Renault Master 90 DCI , 2.2 D, 2003
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Vario 614D
Mercedes-Benz Vario 614D
1999, 571 768 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
6 850 EUR
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Vario 614D, 1999
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz 814
Mercedes-Benz 814
1999, 450 000 km, 4x2, Дизел
Литванија, Marijampolė
4 500 EUR
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz 814, 1999
Комбе со отворен сандак MERCEDES-BENZ SPRINTER 316
MERCEDES-BENZ SPRINTER 316
2011, 330 km, 4x4, 2-оски
Унгарија, Kalocsa
13 570 EUR
Комбе со отворен сандак MERCEDES-BENZ SPRINTER 316, 2011
Комбе со отворен сандак MERCEDES-BENZ SPRINTER 313 cdi
MERCEDES-BENZ SPRINTER 313 cdi
2004, 760 km, Дизел, 2-оски
Унгарија, Kalocsa
4 665 EUR
Комбе со отворен сандак MERCEDES-BENZ SPRINTER 313 cdi, 2004
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz 316 CDI Sprinter
Mercedes-Benz 316 CDI Sprinter
2013, 202 316 km, Дизел
Германија, 19230 Redefin bei Hamburg
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz 316 CDI Sprinter, 2013
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI
Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI
2014, 141 892 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 450 EUR
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI, 2014
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI
Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI
2016, 104 758 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Roksem
16 900 EUR
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI, 2016
Комбе со отворен сандак MERCEDES BENZ SPRINTER 516CDI VOLQUETE
MERCEDES BENZ SPRINTER 516CDI VOLQUETE
2020, 10 km, Дизел
Шпанија, Benicarlo
40 172 EUR
Комбе со отворен сандак MERCEDES BENZ SPRINTER 516CDI VOLQUETE, 2020
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 211 Pritsche, Klima
Mercedes-Benz Sprinter 211 Pritsche, Klima
2020, Дизел
Австрија, Peuerbach
19 990 EUR
Комбе со отворен сандак Mercedes-Benz Sprinter 211 Pritsche, Klima, 2020
Комбе со отворен сандак MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 cdi Platós
MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 cdi Platós
2004, 632 km, 2-оски
Унгарија, Kalocsa
4 382 EUR
Комбе со отворен сандак MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 cdi Platós, 2004

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.