Слични понуди

Кампер комбе Sunlight T68, Solar, Markiese ec.
Sunlight T68, Solar, Markiese ec.
2018, 4 km, Дизел
Германија, Rott bei Landsberg
41 933 EUR
Кампер комбе Sunlight T68, Solar, Markiese ec., 2018
Кампер комбе Sunlight I 68
Sunlight I 68
2019, 10 000 km, Дизел
Германија, Sachsen
59 900 EUR
Кампер комбе Sunlight I 68, 2019
Кампер комбе Sunlight I 68 AUT.SAT/TV/MARKISE/RADTRÄGER/NAVI U. RÜCKF.
Sunlight I 68 AUT.SAT/TV/MARKISE/RADTRÄGER/NAVI U. RÜCKF.
2020, Дизел
Германија, Wertheim
62 780 EUR
Кампер комбе Sunlight I 68 AUT.SAT/TV/MARKISE/RADTRÄGER/NAVI U. RÜCKF., 2020
Кампер комбе Sunlight A 68 AUT.SAT/TV/MARKISE/RADTRÄGER/COMBI6E/
Sunlight A 68 AUT.SAT/TV/MARKISE/RADTRÄGER/COMBI6E/
2020, Дизел
Германија, Wertheim
58 490 EUR
Кампер комбе Sunlight A 68 AUT.SAT/TV/MARKISE/RADTRÄGER/COMBI6E/, 2020
Кампер комбе Weinsberg 670 ME - Sat/Solar - niedrige Einzelbetten -
Weinsberg 670 ME - Sat/Solar - niedrige Einzelbetten -
2006, 97 500 km, Дизел
Германија, Hamminkeln
33 990 EUR
Кампер комбе Weinsberg 670 ME - Sat/Solar - niedrige Einzelbetten -, 2006
Кампер комбе Hobby Optima V 65 GE - Einzelbetten - Solar - AHK
Hobby Optima V 65 GE - Einzelbetten - Solar - AHK
2016, 38 700 km, Дизел
Германија, Hamminkeln
46 990 EUR
Кампер комбе Hobby Optima V 65 GE - Einzelbetten - Solar - AHK, 2016
Кампер комбе Hobby Siesta V 65 GE - Einzelbetten - Sat/2xTV - Solar
Hobby Siesta V 65 GE - Einzelbetten - Sat/2xTV - Solar
2014, 40 600 km, Дизел
Германија, Hamminkeln
44 990 EUR
Кампер комбе Hobby Siesta V 65 GE - Einzelbetten - Sat/2xTV - Solar, 2014
Кампер комбе LMC Ti 654 - Einzelbetten - 2x Klima -Sat/TV - Solar
LMC Ti 654 - Einzelbetten - 2x Klima -Sat/TV - Solar
2008, 63 500 km, Дизел
Германија, Hamminkeln
35 990 EUR
Кампер комбе LMC Ti 654 - Einzelbetten - 2x Klima -Sat/TV - Solar, 2008
Кампер комбе Dethleffs Pulse Classic T 7051 EB Solar, Navi, Markise
Dethleffs Pulse Classic T 7051 EB Solar, Navi, Markise
2020, Дизел
Германија, Wertheim
67 500 EUR
Кампер комбе Dethleffs Pulse Classic T 7051 EB Solar, Navi, Markise, 2020
Кампер комбе Niesmann + Bischoff Arto 69 L Markise/Solar/Navi+RFK/SAT+TV
Niesmann + Bischoff Arto 69 L Markise/Solar/Navi+RFK/SAT+TV
2013, 53 300 km, Дизел
Германија, Wertheim
64 890 EUR
Кампер комбе Niesmann + Bischoff Arto 69 L Markise/Solar/Navi+RFK/SAT+TV, 2013
Кампер комбе Sunlight T63
Sunlight T63
2014, 45 000 km, Дизел
Германија, Rott bei Landsberg
36 900 EUR
Кампер комбе Sunlight T63, 2014
Кампер комбе TEC FreeTEC 708 ti - Einzelbetten - Automatik -
TEC FreeTEC 708 ti - Einzelbetten - Automatik -
2006, 98 200 km, Дизел
Германија, Hamminkeln
32 990 EUR
Кампер комбе TEC FreeTEC 708 ti - Einzelbetten - Automatik -, 2006

Кампер комбе Sunlight I 68 Einzelbetten * Solar * Markise ...

Бренд SUNLIGHT
Година на производство 2018
Километража 24 300 km
Бруто тежина 3 500 kg
Должина 7 410 mm
Ширина 2 330 mm
Висина 2 890 mm
Боја бела
Локација Германија, Thum
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 148 hp (110 KW)
 • менувач: рачен
Шасија/суспензија
 • број на оски: 2-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
Кабина/внатрешност
 • тенда
 • соларен панел
 • централна брава
 • клима уред
 • серво волан
 • радио
 • тоалет
 • туш
Доплнително
 • гаранција
 • сервисна книга
 • број на претходни сопственици: 1
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": кампер комбе Sunlight I 68 Einzelbetten * Solar * Markise ...

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": кампер комбе Sunlight I 68 Einzelbetten * Solar * Markise ...

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.