Кипер Volvo FM9.300 од Белгија, 19850 EUR за продажба - ID: 8231981
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас
ПРОДАДЕНО
Отвори директориум

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
Volvo FM9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 1
Volvo FM9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 2
Volvo FM9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 3
Volvo FM9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 4
Volvo FM9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (19)

Volvo FM9 300

Кипер, Камион со кран
20036x2
Латвија, Rīga
Објавено: 1мес 5ден

24 800EUR

 • ≈ 1 525 767 MKD
 • ≈ 26 522 USD
20036x2
Латвија, Rīga
Контактирајте го продавачот
Volvo FM 9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 1
Volvo FM 9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 2
Volvo FM 9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 3
Volvo FM 9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 4
Volvo FM 9 300 - Кипер, Камион со кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (14)

Volvo FM 9 300

Кипер, Камион со кран
2004286000 km4x2296 hpКорисна носивост: 7000 kgБруто тежина: 18000 kg
Унгарија, Budapest
Објавено: 12денБрој на оглас LU

35 400EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 177 910 MKD
 • ≈ 37 858 USD
2004286000 km4x2296 hpКорисна носивост: 7000 kgБруто тежина: 18000 kg
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот
Volvo FM12 - Кипер: слика 1
Volvo FM12 - Кипер: слика 2
Volvo FM12 - Кипер: слика 3
Volvo FM12 - Кипер: слика 4
Volvo FM12 - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (10)

Volvo FM12

Кипер
2005382000 km8x4Евро 3Бруто тежина: 32000 kg
Франција, RD 190, ROUTE DE MEULAN, 78520 LIMAY, France
Објавено: 1мес 10денБрој на оглас BK753WG
Прашајте за цена
2005382000 km8x4Евро 3Бруто тежина: 32000 kg
Франција, RD 190, ROUTE DE MEULAN, 78520 LIMAY, France
Контактирајте го продавачот
Volvo FM 260 - Кипер: слика 1
Volvo FM 260 - Кипер: слика 2
Volvo FM 260 - Кипер: слика 3
Volvo FM 260 - Кипер: слика 4
Volvo FM 260 - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (50)

Volvo FM 260

Кипер
2005227000 km4x2Евро 3255 hpБруто тежина: 19000 kg
Полска, Bodzentyn
Објавено: 30ден

33 500EUR

 • ≈ 2 061 017 MKD
 • ≈ 35 826 USD
2005227000 km4x2Евро 3255 hpБруто тежина: 19000 kg
Полска, Bodzentyn
Контактирајте го продавачот
Volvo FM420 - Кипер: слика 1
Volvo FM420 - Кипер: слика 2
Volvo FM420 - Кипер: слика 3
Volvo FM420 - Кипер: слика 4
Volvo FM420 - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (15)

Volvo FM420

Кипер
20056x6
Латвија, Rīga
Објавено: 1мес 21ден

30 900EUR

 • ≈ 1 901 057 MKD
 • ≈ 33 046 USD
20056x6
Латвија, Rīga
Контактирајте го продавачот
Volvo FM9 - Кипер: слика 1
Volvo FM9 - Кипер: слика 2
Volvo FM9 - Кипер: слика 3
Volvo FM9 - Кипер: слика 4
Volvo FM9 - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FM9

Кипер
20048x4Евро 3
Романија, Tarcea, Bihor
Објавено: 5мес 23ден

15 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 922 843 MKD
 • ≈ 16 041 USD
20048x4Евро 3
Романија, Tarcea, Bihor
Контактирајте го продавачот
Volvo FM 9 300 Kipper 5,00m *KRAN + FUNK * TOP - Камион со кран, Кипер: слика 1
Volvo FM 9 300 Kipper 5,00m *KRAN + FUNK * TOP - Камион со кран, Кипер: слика 2
Volvo FM 9 300 Kipper 5,00m *KRAN + FUNK * TOP - Камион со кран, Кипер: слика 3
Volvo FM 9 300 Kipper 5,00m *KRAN + FUNK * TOP - Камион со кран, Кипер: слика 4
Volvo FM 9 300 Kipper 5,00m *KRAN + FUNK * TOP - Камион со кран, Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (14)

Volvo FM 9 300 Kipper 5,00m *KRAN + FUNK * TOP

Камион со кран, Кипер
2004286000 km4x2300 hpБруто тежина: 18000 kg
Полска, Tarnowska 18533-300 Nowy Sacz POLAND
Објавено: 2мес 14ден

34 400EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 116 387 MKD
 • ≈ 36 789 USD
2004286000 km4x2300 hpБруто тежина: 18000 kg
Полска, Tarnowska 18533-300 Nowy Sacz POLAND
Контактирајте го продавачот
2003 Volvo FM9 - Кипер: слика 1
2003 Volvo FM9 - Кипер: слика 2
2003 Volvo FM9 - Кипер: слика 3
2003 Volvo FM9 - Кипер: слика 4
2003 Volvo FM9 - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

2003 Volvo FM9

Кипер
20031225531 km
Обединето Кралство, DN14 0NY, Leeds, Kellington, Yorkshire, Leeds
Објавено: 5денБрој на оглас 140407070
Аукција
20031225531 km
Обединето Кралство, DN14 0NY, Leeds, Kellington, Yorkshire, Leeds
Контактирајте го продавачот
Volvo FM 9.300 DISCOUNTED from 21.750,- !!! + Manual + Kipper + 6x4 - Кипер: слика 1
Volvo FM 9.300 DISCOUNTED from 21.750,- !!! + Manual + Kipper + 6x4 - Кипер: слика 2
Volvo FM 9.300 DISCOUNTED from 21.750,- !!! + Manual + Kipper + 6x4 - Кипер: слика 3
Volvo FM 9.300 DISCOUNTED from 21.750,- !!! + Manual + Kipper + 6x4 - Кипер: слика 4
Volvo FM 9.300 DISCOUNTED from 21.750,- !!! + Manual + Kipper + 6x4 - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Volvo FM 9.300 DISCOUNTED from 21.750,- !!! + Manual + Kipper + 6x4

Кипер
2004901150 km6x4Евро 3300 hp
Холандија, The Netherlands, Hermelijnweg 27-29, 4877 AE Etten-Leur
Објавено: 1год 2месБрој на оглас 364361

18 500EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 138 173 MKD
 • ≈ 19 785 USD
2004901150 km6x4Евро 3300 hp
Холандија, The Netherlands, Hermelijnweg 27-29, 4877 AE Etten-Leur
Контактирајте го продавачот
Volvo FM 260 2 way B tipper - Кипер: слика 1
Volvo FM 260 2 way B tipper - Кипер: слика 2
Volvo FM 260 2 way B tipper - Кипер: слика 3
Volvo FM 260 2 way B tipper - Кипер: слика 4
Volvo FM 260 2 way B tipper - Кипер: слика 5
Видете ги сите фотографии (50)

Volvo FM 260 2 way B tipper

Кипер
2005227000 km4x2Евро 3255 hpБруто тежина: 19000 kg
Унгарија, Budapest
Објавено: 12денБрој на оглас IMP768

35 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 153 301 MKD
 • ≈ 37 431 USD
2005227000 km4x2Евро 3255 hpБруто тежина: 19000 kg
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот

Кипер, Камион со кран Volvo FM9.300

Објавено: 2мес 2ден

Хм, се чини ставка продадена
Кипер, Камион со кран Volvo FM9.300: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Кипер, Камион со кран Volvo FM9.300: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 2мес 2ден

ПРОДАДЕНО

19 850EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 221 229 MKD
 • ≈ 21 228 USD

9 Март 2024

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Модел

Број на оглас

24010112
Година на производство

2005
Километража

419325 km
Состојба

добра
Дата на прва регистрација

03.10.2005
Нето тежина

13020 kg
Бруто тежина

19000 kg
Корисна носивост

5980 kg
Должина

9050 mm
Ширина

2550 mm
Висина

3400 mm
Боја

црвена
Локација

Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

цилиндри на моторот

6
излезна моќност

300 hp
диференцијална брава

менувач

пренос

Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
суспензија

федер/воздух
суспензија на предната оска

конфигурација на оска

број на оски

2-оски
основа на тркалото

5600 mm
сопирачки

диск
ABS - антиблокирачки систем за сопирање

предни гуми

385/65R22.5, 20%
задни гуми

315/80R22.5, 35%
двојни тркала

спојка на приколката

Тело/надградба
должина на утовар

5900 mm
ширина на утовар

2420 mm
висина на утовар

600 mm
заден кипер

Кабина/внатрешност
тип на кабина

дневна кабина
модел на кабина

FM
штитник за сонце

електрични прозори

електрични огледала

контролор на брзината

радио

CD плеер

компјутер за патување

Опрема
кран за натоварување

Kran: Palfinger PK15002, hinter der Kabine
Повеќе информации

Additional options and accessories

 • 4x2
 • Diff. lock
 • Heated mirrors
 • Hydraulik kipper
 • PTO - Gearbox
 • Tacho digitaal

More information

Transmission: Volvo, Automatic

Cab: FM, day

Technical condition: good

Visual appearance: good

Damages: none

ПРОДАДЕНО

19 850EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 221 229 MKD
 • ≈ 21 228 USD

9 Март 2024

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум

Други серии на Камиони VOLVO

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Truck
t1 test archive - Degroote Trucks & Trailers