Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4, Winterdienstausstattung

Онлајн: 1мес 2ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 1824 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Идентификација 83421
Година на производство 1994
Километража 261 200 km
Дата на прва регистрација 01.05.1994
Бруто тежина 18 000 kg
Корисна носивост 9 745 kg
Должина 6 990 mm
Ширина 2 500 mm
Висина 3 000 mm
Боја портокалова
Локација Германија, Göttingen
Телефон +49 551 8...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 1
 • гориво: дизел
 • поместување: 9 572 cc
 • излезна моќност: 244 hp (181 KW)
 • менувач: рачен
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x4
 • број на оски: 2-оски
 • погон на сите тркала
 • централно подмачкување
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • спојка на приколката
Тело/надградба
 • должина на утовар: 4 800 mm
 • ширина на утовар: 2 350 mm
 • висина на утовар: 600 mm
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • серво волан
 • број на седишта: 2
 • греење на седиштата
21900 EUR
21 900
EUR
 • 1 349 397 MKD
 • 26 647 USD

Нето цена

Продавач
Gassmann GmbH
Gassmann GmbH Германија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
12:55
21 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Кипер Mercedes-Benz Axor 1833 AK Allradkipper
Mercedes-Benz Axor 1833 AK Allradkipper
2007, 430 000 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Alsdorf
31 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1833 AK Allradkipper, 2007
Кипер Strautmann SK 55 E
Strautmann SK 55 E
1984
Германија, Löwenberger Land
3 200 EUR
Кипер Strautmann SK 55 E, 1984
Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4
Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4
1995, 412 884 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
19 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4, 1995
Кипер Mercedes-Benz SK II 1827 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz SK II 1827 AK 4x4, Winterdienstausstattung
1997, 395 000 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
21 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz SK II 1827 AK 4x4, Winterdienstausstattung, 1997
Кипер Mercedes-Benz Atego 1323 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz Atego 1323 AK 4x4, Winterdienstausstattung
299 500 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
34 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Atego 1323 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran
Mercedes-Benz Axor 1829 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran
2007, 274 200 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
39 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran, 2007
Кипер Mercedes-Benz Axor 1828 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran
Mercedes-Benz Axor 1828 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran
2005, 380 500 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
29 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1828 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran, 2005
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829 4x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz Axor 1829 4x4, Winterdienstausstattung
2008, 196 280 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
39 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829 4x4, Winterdienstausstattung, 2008
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4
Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4
1999, 243 400 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
16 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4, 1999
Кипер Mercedes-Benz Actros 3332/36 K 6x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz Actros 3332/36 K 6x4, Winterdienstausstattung
2006, 57 620 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Германија, Göttingen
37 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Actros 3332/36 K 6x4, Winterdienstausstattung, 2006
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 60.1
Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 60.1
2000, 166 010 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
24 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 60.1, 2000
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829/ 33 AK 4x4 Winterdienst, Bordmatik, 4x
Mercedes-Benz Axor 1829/ 33 AK 4x4 Winterdienst, Bordmatik, 4x
2008, 33 766 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
52 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829/ 33 AK 4x4 Winterdienst, Bordmatik, 4x, 2008
Кипер Mercedes-Benz 1928 AK 4x4, V8-Motor, 4x Vorhanden!
Mercedes-Benz 1928 AK 4x4, V8-Motor, 4x Vorhanden!
1988, 25 070 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
37 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz 1928 AK 4x4, V8-Motor, 4x Vorhanden!, 1988
Кипер Mercedes-Benz Axor 1833 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 92.2, Funk,
Mercedes-Benz Axor 1833 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 92.2, Funk,
2007, 409 000 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
48 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1833 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 92.2, Funk,, 2007

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.