Нов кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic за продажба - ID: 7303057
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Нов кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic

Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 1
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 2
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 3
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 4
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 5
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 6
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 7
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 8
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 9
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 10
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 11
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 12
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 13
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 14
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 15
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 16
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 17
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 18
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 19
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 20
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 21
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 22
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 23
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 24
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 25
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic: слика 26
Побарајте ги сите достапни фотографии

Онлајн: 14ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел Arocs 3246
Број на оглас FG88840
Година на производство 2023
Километража 346 km
Ново
Бруто тежина 32 000 kg
Хидраулика
Боја црвена
Локација Германија, Kaufungen
Телефон +49 5613...
Мотор/погонска група
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 8x4
 • број на оски: 4-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
Тело/надградба
 • должина на утовар: 5 800 mm
 • ширина на утовар: 2 380 mm
 • висина на утовар: 900 mm
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • систем на навигација

144 900 EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 8 906 394 MKD
 • ≈ 154 844 USD
Германија, Kaufungen
watch_later
Локално време на дилерот:
16:43
4.5
Осврти: 13
Доверлив

Лица за контакт
person
Luis Lucena
Deutsch, English, Español, Français
person
Yulian Enchev
Български, Deutsch, English
person
Damian Joniec
Deutsch, English, Polski

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци.

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Кипер MERCEDES-BENZ Arocs 3251 8x4 / Dreiseitenkipper
MERCEDES-BENZ Arocs 3251 8x4 / Dreiseitenkipper
2015, 530 000 km, 8x4, 4-оски
Германија, Hamburg
Кипер MERCEDES-BENZ ATEGO 2628 6X4 TIPPER
MERCEDES-BENZ ATEGO 2628 6X4 TIPPER
2003, 406 976 km
Обединето Кралство, Cheadle
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic
Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic
144 900 EUR
2023, 346 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
129 900 EUR
2021, 39 830 km, 8x6, Дизел, 4-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
129 900 EUR
2021, 39 830 km, 8x6, Дизел, 4-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
129 900 EUR
2021, 49 869 km, 8x6, Дизел, 4-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
Mercedes-Benz AROCS 4142 8x6 Euro 6 Kipper Meiller Bordmatic
129 900 EUR
2021, 49 869 km, 8x6, Дизел, 4-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz Arocs 3246 K 8x4 Meiller Kipper Bordmatik
Mercedes-Benz Arocs 3246 K 8x4 Meiller Kipper Bordmatik
146 890 EUR
2022, 3 000 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, 36151 Burghaun/Gruben
Кипер Mercedes-Benz Arocs 3246 K 8x4 Meiller Kipper Bordmatik
Mercedes-Benz Arocs 3246 K 8x4 Meiller Kipper Bordmatik
146 890 EUR
2022, 3 000 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, 36151 Burghaun/Gruben
Кипер Mercedes-Benz Arocs 2646 - 6x4 / SCHWARZMULLER BORDMATIC Euro6
Mercedes-Benz Arocs 2646 - 6x4 / SCHWARZMULLER BORDMATIC Euro6
87 900 EUR
2017, 184 000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Германија, Hamburg
Кипер Mercedes-Benz AROCS 3243* KIPPER 6,00 + BORDMATIC / 8x4
Mercedes-Benz AROCS 3243* KIPPER 6,00 + BORDMATIC / 8x4
83 900 EUR
2016, 253 000 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Полска, Męcina
Кипер Mercedes-Benz AROCS 2040 4x4 BB Euro 6 Meiller Winterplatte
Mercedes-Benz AROCS 2040 4x4 BB Euro 6 Meiller Winterplatte
99 900 EUR
2018, 92 891 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz AROCS 2040 4x4 BB Euro 6 Meiller Winterplatte
Mercedes-Benz AROCS 2040 4x4 BB Euro 6 Meiller Winterplatte
99 900 EUR
2018, 92 891 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Kaufungen
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4848 8×4 EURO 5 100x
Mercedes-Benz Arocs 4848 8×4 EURO 5 100x
159 500 EUR
2023, 8x4, 4-оски
Холандија, Schiedam
Погледнете ги сите
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

144 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 8 906 394 MKD
 • ≈ 154 844 USD

Mercedes-Benz AROCS 3246 8x4 B Euro 6 Meiller Bordmatic

t1 old test unit
t1 test unit - Truck
t1 test unit - Golec Nutzfahrzeuge
t1 old