Кипер Mercedes-Benz 1928 AK 4x4, V8-Motor, 4x Vorhanden!

Онлајн: 28ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Идентификација 6883
Година на производство 1988
Километража 25 070 km
Дата на прва регистрација 01.01.1988
Бруто тежина 18 000 kg
Боја портокалова
Локација Германија, Göttingen
Телефон +49 551 8...
Мотор/погонска група
 • гориво: дизел
 • поместување: 14 517 cc
 • излезна моќност: 279 hp (208 KW)
 • менувач: рачен
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x4
 • број на оски: 2-оски
 • погон на сите тркала
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • број на седишта: 2
37900 EUR
37 900
EUR
 • 2 335 258 MKD
 • 46 116 USD

Нето цена

Продавач
Gassmann GmbH
Gassmann GmbH Германија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
14:18
37 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Кипер Mercedes-Benz Axor 1833 AK Allradkipper
Mercedes-Benz Axor 1833 AK Allradkipper
2007, 430 000 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Alsdorf
31 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1833 AK Allradkipper, 2007
Кипер MAN TGS 41.470 8x4 BB
MAN TGS 41.470 8x4 BB
500 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Луксембург, NIEDERANVEN
121 900 EUR
Кипер MAN TGS 41.470 8x4 BB
Кипер Mercedes-Benz Actros 1855 AK 4x4, Retarder, V8, Bordmatik
Mercedes-Benz Actros 1855 AK 4x4, Retarder, V8, Bordmatik
2013, 710 185 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
47 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Actros 1855 AK 4x4, Retarder, V8, Bordmatik, 2013
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
2020, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, Göttingen
107 400 EUR
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!, 2020
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
2020, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, Göttingen
107 400 EUR
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!, 2020
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
2020, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, Göttingen
107 400 EUR
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!, 2020
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!
2020, 8x4, Дизел, 4-оски
Германија, Göttingen
107 400 EUR
Кипер Mercedes-Benz Arocs 4145 K 8x4/4, mehrfach vorhanden!, 2020
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4
Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4
1999, 243 400 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
16 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4, 1999
Кипер Mercedes-Benz Atego 1323 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz Atego 1323 AK 4x4, Winterdienstausstattung
299 500 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
34 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Atego 1323 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4
Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4
1995, 412 884 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
19 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4, 1995
Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4, Winterdienstausstattung
1994, 261 200 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
21 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz SK 1824 AK 4x4, Winterdienstausstattung, 1994
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 60.1
Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 60.1
2000, 166 010 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
24 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Atego 1017 AK 4x4 mit Kran Atlas AK 60.1, 2000
Кипер Mercedes-Benz SK II 1827 AK 4x4, Winterdienstausstattung
Mercedes-Benz SK II 1827 AK 4x4, Winterdienstausstattung
1997, 395 000 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
21 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz SK II 1827 AK 4x4, Winterdienstausstattung, 1997
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran
Mercedes-Benz Axor 1829 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran
2007, 274 200 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
39 900 EUR
Кипер Mercedes-Benz Axor 1829 AK 4x4, Winterdienstausstattung, Kran, 2007

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.