Кипер MAN TGS 26.400 6X6 BB TIPPER AND CRANE

Онлајн: 2мес 4ден

Бренд MAN
Модел TGS 26.400 6X6 BB TIPPER AND CRANE
Идентификација M0001364 - BZ-HR-41
Година на производство 2011
Километража 404 804 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 12.07.2011
Нето тежина 18 365 kg
Бруто тежина 28 000 kg
Корисна носивост 9 635 kg
Должина 8 330 mm
Ширина 2 500 mm
Висина 4 000 mm
Боја црвена
Локација Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 5
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 518 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 400 hp (298 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • моторна кочница
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 6x6
 • број на оски: 3-оски
 • оските прават: Anders: 1,2,3
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 5 300 mm
 • сопирачки: тапан
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: 425/65R22.5, 90%
 • задни гуми: Achse 1: 425/65R22.5, Links innnerhalb: 30%, Links außen: 30%, Rechts innerhalb: 20%, Rechts außen: 20% / Achse 2: 425/65R22.5, Links innnerhalb: 40%, Links außen: 40%, Rechts innerhalb: 20%, Rechts außen: 20%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
Тело/надградба
 • кутија за алат
 • заден кипер
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • радио
 • CD плеер
 • фрижидер
Опрема
 • кран
 • кран за утовар: Kran: HMF 1643 z2, Baujahr 2011, hinter der Kabine
Доплнително
 • сервисна книга
72500 EUR
72 500
EUR
 • 4 463 071 MKD
 • 79 908 USD

Нето цена

Лизинг

Volvo Group Truck Center B.V.
Продавач
Volvo Group Truck Center B.V.
Холандија
Доверлив
11 Повеќе од 11 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
21:23
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
72 500
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака
Побарајте рачна пресметка на трошоците за превозот

Слични понуди

Кипер Ginaf X 5450 S 10x8 510 pk
Ginaf X 5450 S 10x8 510 pk
2009, 706 349 km, Дизел, 5-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
34 950 EUR
Кипер Ginaf X 5450 S 10x8 510 pk, 2009
Кипер Ginaf X 5450 S 10X8 460pk EURO5
Ginaf X 5450 S 10X8 460pk EURO5
2009, 644 081 km, Дизел, 5-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
33 900 EUR
Кипер Ginaf X 5450 S 10X8 460pk EURO5, 2009
Кипер MAN TGS 26.400 6x6 BB
MAN TGS 26.400 6x6 BB
2015, 111 175 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Германија, BERKEL EN RODENRIJS
79 900 EUR
Кипер MAN TGS 26.400 6x6 BB, 2015
Кипер MAN TGS 26.400 BB, 6x6, Bordmatik, Klima
MAN TGS 26.400 BB, 6x6, Bordmatik, Klima
2014, 183 140 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Германија, BERKEL EN RODENRIJS
75 500 EUR
Кипер MAN TGS 26.400 BB, 6x6, Bordmatik, Klima, 2014
Кипер MAN TGS 26.400 BB, 6x6, Bordmatik, Klima
MAN TGS 26.400 BB, 6x6, Bordmatik, Klima
2014, 183 140 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Германија, BERKEL EN RODENRIJS
75 500 EUR
Кипер MAN TGS 26.400 BB, 6x6, Bordmatik, Klima, 2014
Кипер MAN TGS 33.400 BB-WW 6x4 TIPPER TRUCK
MAN TGS 33.400 BB-WW 6x4 TIPPER TRUCK
2019, 6x4
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Кипер MAN TGS 33.400 BB-WW 6x4 TIPPER TRUCK, 2019
Кипер MAN TGS 33.400 BB-WW 6x4 TIPPER TRUCK
MAN TGS 33.400 BB-WW 6x4 TIPPER TRUCK
2019, 10 km, 6x4, 3-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Кипер MAN TGS 33.400 BB-WW 6x4 TIPPER TRUCK, 2019
Кипер MAN TGS 26 400 6X6 KIPPER+KRAAN/KRAN/CRANE/GRUA
MAN TGS 26 400 6X6 KIPPER+KRAAN/KRAN/CRANE/GRUA
2013, 350 534 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Кипер MAN TGS 26 400 6X6 KIPPER+KRAAN/KRAN/CRANE/GRUA, 2013
Кипер MAN TGS 26.540 6X4 BB 3 ZIJDIGE KIPPER/TIPPER
MAN TGS 26.540 6X4 BB 3 ZIJDIGE KIPPER/TIPPER
2012, 490 536 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Кипер MAN TGS 26.540 6X4 BB 3 ZIJDIGE KIPPER/TIPPER, 2012
Кипер MAN 2015 TGS 33.400 BB E5 6X4 HARDOX TIPPER
MAN 2015 TGS 33.400 BB E5 6X4 HARDOX TIPPER
2015, 219 000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Турција, BERKEL EN RODENRIJS
47 500 EUR
Кипер MAN 2015 TGS 33.400 BB E5 6X4 HARDOX TIPPER, 2015
Кипер MAN TGS 26.480 6x6 BB, Bordmatik, Klima
MAN TGS 26.480 6x6 BB, Bordmatik, Klima
2013, 252 680 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Германија, BERKEL EN RODENRIJS
68 800 EUR
Кипер MAN TGS 26.480 6x6 BB, Bordmatik, Klima, 2013
Кипер MAN TGS 26.480 6x6 BB, Bordmatik, Klima
MAN TGS 26.480 6x6 BB, Bordmatik, Klima
2013, 252 680 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Германија, BERKEL EN RODENRIJS
68 800 EUR
Кипер MAN TGS 26.480 6x6 BB, Bordmatik, Klima, 2013

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.