Кипер MAN 26.480 BL 6x4 Euro 6 Kipper MEILLER *Tandem

picture_as_pdf

57 900 EUR

Цена без ДДВ

Тип

Кипер

Година

2015

Земја

Германија

Телефон

+49 561310......

MAN на лизинг

Објавено: 18ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендMAN
Број на огласG180416___1
Година на производство2015
Километража506087 km
Бруто тежина28000 kg
Хидраулика
Бојапортокалова
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување12419 cc
Излезна моќност480 hp
Менувачрачен
Успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска6x4
Број на оски3-оски
Спојка на приколката
Тело/надградба
Тринасочен кипер
Кабина/внатрешност
Клима уред
Опис

Interne Fahrzeugnr.: G180416

Deutsches Fahrzeug

Auf unserem Hof in Kaufungen - Kassel, sofort zur Verfügung

Mehr INFO unter:

+49 1636 633 037 Luis Lucena (Deutsch, English, Español, Français)

+48 669 808 888 Viktoria Sologubova (Polnisch, Russisch, Ukrainisch, English)

Mit Tandemanhanger

SCHWARZMULLER TKA E

Bj. 2007

Leergewicht 4.400 Kg

+ Preis: 9.000 EUR zzgl. MwSt.

Man TGS 26.480 Kipper mit Federbordmatik

Retarder 6 Stuffe

Leergewicht 12.422 Kg

Blatt Luft

Schaltgetriebe

Meiller Aufbau

Finanzierungsbeispiel:

  • Interne Nummer: G180416
  • Kaufpreis: 57.900,00 €
  • Anzahlung: 10%
  • Laufzeit: 60
  • Monatliche Rate: 844****,19 €**

Restwert: 11.580,00 €

Wenn das Angebot Ihnen zusagt oder dieses nach Ihren Bedürfnissen

anpassen wollen, kontaktieren Sie uns unter 0151/12529597 (Hr. Enchev).

Wir freuen uns auf Ihren Anruf

***Irrtümer vorbehalten***

Gerne nehmen wir Ihr gebrauchtes Fahrzeug in Zahlung.

Finanzierung direkt bei uns im Hause möglich.

GOLEC NUTZFAHRZEUGE GMBH

www.golec.de

info@golec.de

Wir sprechen: Deutsch, English, Spanish, Polnisch, Ukrainisch, Russisch, Bulgarisch.

powered by two Sales

Побарајте подетални информации
Продавач

Golec Nutzfahrzeuge

Golec Nutzfahrzeuge

3.9 
starstarstarstarstar
location_on

Germany, Leipziger Strasse 44, DE-34260 Kaufungen/Kassel, Germany

phone_iphone
language

www.golec.de

access_time

Локално време на дилерот — 22:12

Лица за контакт
Luis Lucena

Luis Lucena

Deutsch, English, Español, Français

Yulian Enchev

Yulian Enchev

Български, Deutsch, English

Damian Joniec

Damian Joniec

Deutsch, English, Polski


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Golec Nutzfahrzeuge

t1 test unit Камион

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.